Lietuvoje

2019.05.27 13:25

Su Nausėda susitikusi Grybauskaitė: jaučiu pareigą padėti

atnaujinta 14.58
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.05.27 13:25

Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitika su išrinktuoju šalies vadovu ekonomistu Gitanu Nausėda.

Į prezidentūrą G. Nausėda atvyko apie 13 val. 30 min. Numatyta, kad jų susitikimas truks apie 45 minutes. 

Nors buvo numatyta, kad susitikimas truks apie 45 minutes, jis kiek užsitęsė ir truko daugiau, nei valandą.

„Šiandien turėjome gražią progą, pirmą dieną po rinkimų susitikti su būsimuoju Lietuvos prezidentu, po visų procedūrų, ir aptarti tai, kas yra labai svarbu šioje pozicijojė“, – po susitikimo žurnalistams sakė nueinanti prezidentė D. Grybauskaitė. 

Ji kalbėjo, kad su G. Nausėda aptarė, kokie klausimai, užduotys ir iššūkiai lauks jo, kai oficialiai pradės eiti šalies vadovo pareigas. Prezidentė pasidžiaugė, kad darbinį susitikimą pavyko surengti iš karto po rinkimų. Ji teigė su G. Nausėda radusi daug bendro supratimo apie valstybę, ką ir kaip reikės daryti. 

D. Grybauskaitė sakė besitikinti, kad žmonių pasitikėjimas G. Nausėda, parodytas rinkimų metu, bus pateisintas, o naujojo šalies vadovo laukia didžiulė atsakomybė.

„Jaučiu didžiulę žmogišką pareigą padėti. Visa mano komanda pasiruošusi padėti, nes tai yra pareiga mūsų valstybei, tai yra pareiga, kaip prezidentės nueinančios, ir todėl esame atviri, geranoriški ir pasirengę visada būti atrama“, – sakė D. Grybauskaitė.

G. Nausėda: pasikeitėme nuomonėmis

Pats G. Nausėda po susitikimo sakė besidžiaugiantis konstruktyvumu, vyravusiu pokalbyje. Anot jo, D. Grybauskaitė pasidalino, kaip ji mato šalies situaciją bei informacija apie netrukus laukiančius darbus.

„Pasikeitėme nuomonėmis įvairiais aktualiais klausimais ir matau begalinį norą vardan tos Lietuvos padaryti šitą perdavimo procesą, kiek galima, sklandesniu, remiantis tarpusavio supratimu, tarpusavio pagarba.

Man belieka tik pasidžiaugti, kad tokia dvasia mūsų pokalbyje ir vyravo“, – kalbėjo G. Nausėda, pridurdamas, kad jam bus labai svarbus prezidentės palaikymas, kai pradės eiti pareigas.

G. Nausėda laimėjo rinkimus, nurungęs buvusią finansų ministrę, Seimo narę Ingridą Šimonytę.

Save išsikėlęs kandidatas surinko 65,86 proc. balsų, rodo negalutiniai rezultatai. Už I. Šimonytę balsavo 32,86 proc. rinkėjų.

Naujasis prezidentas pradės eiti pareigas po inauguracijos liepos 12-ąją.