Lietuvoje

2019.05.27 09:46

Užsienio žiniasklaida sureagavo į Nausėdos pergalę: laimėjo politikos patirties neturintis kandidatas

LRT.lt, LRT RADIJAS2019.05.27 09:46

Apie Lietuvos prezidento rinkimų baigtį skelbia ir užsienio žiniasklaida – joje akcentuojama, kad šalies gyventojai atmetė populistines nuotaikas, o antrame ture varžėsi du centro dešinės kandidatai. Ingridą Šimonytę antrame ture įveikęs Gitanas Nausėda apibūdinamas kaip politikos patirties neturintis kandidatas.

„Politiku tapęs bankininkas laimėjo rinkimus Lietuvoje“, skelbia antraštė „Laisvojo radijo“ svetainėje rferl.org. Joje rašoma, kad G. Nausėda žadėjo išlaikyti griežtą poziciją su Rusija, teigdamas, kad nevyks į Maskvą susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu, nebent būtų grąžintas Ukrainos Krymo pusiasalis. Taip pat rferl.org rašo, kad rinkėjų balsus nemaža dalimi lėmė nepasitenkinimas ekonomine nelygybe ir korupcija.

Naujienų agentūra AP, kalbėdama apie G. Nausėdos pergalę, pabrėžia, kad laimėjo politikos naujokas, kuris buvo nepriklausomas kandidatas. AP teigimu, tiek G. Nausėda, tiek I. Šimonytė pasirinko „pragmatišką požiūrį“ santykiuose su Rusija ir mažiau konfrontacijos, bet tuo pačiu abu neketina susitikti su V. Putinu, jei nebus grąžintas aneksuotas Krymas.

Naujienų agentūra „Reuters“ pabrėžia, kad 55-erių G. Nausėda populiarumą pelnė ilgus metus komentuodamas įvykius televizijoms kaip banko ekspertas. „Reuters“ taip pat pažymėjo, kad pirmas G. Nausėdos iššūkis bus išpręsti valdžios krizę, Sauliui Skverneliui pranešus, kad jis paliks premjero postą po jam nesėkmingų prezidento rinkimų. Naujienų agentūra atkreipė dėmesį, kad G. Nausėdos rinkiminiuose planuose numatyta aiški parama Lenkijai siekiant nuolatinės JAV karinės bazės („Fort Trump“).

„Bloomberg“ teigimu, G. Nausėda, kaip nepriklausomas kandidatas, tikisi sumažinti priešiškumą tarp pagrindinių politinių jėgų.

Vokietijos „Deutche Welle“ (dw.com) skelbia, kad rinkimus Lietuvoje laimėjo proeuropietiškas, dešinių-centro pažiūrų kandidatas, buvęs bankininkas, atstovavęs didžiausiam Lietuvoje SEB bankui.

Dw.com išskyrė G. Nausėdos ryšius su Vokietija – pirmiausia studijas Manheimo universitete.

„Vokietijoje aš supratau, kad vakarietiškas gyvenimo būdas ir rinkos ekonomika yra teisingas kelias. <...> Mano vakarietiškos pažiūros tik stiprės“, – Dw.com sakė G. Nausėda.

„Ekonomistas Nausėda laimėjo Lietuvos prezidento rinkimus“, rašoma Kinijos valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ antraštėje. Agentūra pažymėjo, kad G. Nausėda ėjo vyriausiojo ekonomisto pareigas viename didžiausių Lietuvos bankų.  Skelbiama, kad pirmas darbas naujame poste bus „suformuoti vyriausybę ir kovoti dėl jos stabilumo“.

G. Nausėda pasiekė pergalę antrajame prezidento rinkimų ture įveikdamas Ingridą Šimonytę. Save išsikėlęs kandidatas surinko 65,86 proc. balsų, rodo negalutiniai rezultatai. Už I. Šimonytę balsavo 32,86 proc. rinkėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.