Lietuvoje

2019.05.27 10:36

Prezidento rinkimus pralaimėjusi Šimonytė: man labai gaila Ramūno Karbauskio

„Aš politikoje priešų neturiu“
LRT.lt2019.05.27 10:36

Pirmąjį turą prieš dvi savaites laimėjusi Ingrida Šimonytė sekmadienį pripažino savo konkurento Gitano Nausėdos pergalę Lietuvos prezidento rinkimuose. I. Šimonytė BNS organizuotoje spaudos konferencijoje minėjo, kad svarstys galimybę tapti konservatorių partijos nare, tačiau teigė nekomentuosianti gandų, ar sutiktų vesti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją kituose Seimo rinkimuose.

I. Šimonytė spaudos konferencijoje minėjo, kad rinkimai pasibaigė, tačiau gyvenimas tęsiasi ir toliau.

„Noriu padėkoti tiems žmonės, kurie man padėjo rinkiminės kampanijos metu, tiems, kurie už mane balsavo (...). Rinkimai pasibaigė, tačiau gyvenimas dėl to nepasibaigė. Šiandien jau su tuo rezultatu, kurį turime, einu į kitą gyvenimo etapą“, – minėjo I. Šimonytė.

Ji teigė, kad kol kas nekomentuos gandų, ar ji sutiktų vesti Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD) kituose Seimo rinkimuose bei būti partijos lydere, galbūt ir ministre pirmininke.

„Man nesiūlė, šio klausimo nekomentuosiu šiandien. Girdėjau žiniasklaidoje šiuos gandus, tačiau neaptariau šio klausimu su Gabrieliumi Landsbergiu“, – teigė I. Šimonytė, tačiau pridūrė, kad svarstys galimybę tapti konservatorių partijos nare.

Paklausta apie planus paankstinti Seimo rinkimus ir perkelti juos į pavasarį, I. Šimonytė atsakė lakoniškai: „Jeigu Seime bus toks balsavimas, aš balsuosiu už.“

Kalbėdama apie santykius su valdančiųjų „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu, kuris parėmė jos konkurentą, I. Šimonytė sakė, kad su juo nesipyks, bet ir draugais nebus.

„Man labai gaila Ramūno Karbauskio, kad jis turi politikoje priešų. Aš politikoje priešų neturiu ir toliau neturėsiu, ir tiek, kiek bus įmanoma konstruktyviai bendrauti, iš mano pusės tikrai tą konstruktyvumą galiu pasiūlyti“, – sakė jo.

I. Šimonytė atsisakė atsakyti, ar svarstytų dar kartą kandidatuoti į prezidentus. „Kitas kartas kai bus, tada ir svarstysiu“, – sakė ji.

I. Šimonytė nekomentavo TS-LKD lyderio Gabrielio Landsbergio pareiškimų, kad ketina jai siūlyti vesti konservatorių partiją kitų metų Seimo rinkimuose. Ar ji svarstytų būti galimos konservatorių Vyriausybės premjere? „Kai pasikalbėsim [su G. Landsbergiu], tada pasakysiu“, – nukirto I. Šimonytė.

Surinkusi 32,86 proc. balsų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) iškelta kandidatė ekonomistui G. Nausėdai, surinkusiam 65,86 proc., nusileido dvigubai ir sekmadienį vakare pasveikino konkurentą praėjus vos dviem valandoms po to, kai užsidarė rinkimų apylinkės.

Ingrida Šimonytė svarstys galimybę tapti konservatorių partijos nare

I. Šimonytė liko antra visose 60 apygardų, nors analitikai jai prognozavo pergalę bent Vilniuje ir Kaune. G. Nausėda ir dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose gegužės 26 surinko atitinkamai 53,76 proc. ir 59,06 proc. balsų.

Buvusią finansų ministrę iškėlusios TS-LKD lyderis G. Landsbergis prieš vidurnaktį žurnalistams pareiškė, kad ketina siūlyti I. Šimonytei vesti partijos sąrašą 2020 metų Seimo rinkimuose ir pergalės atveju tapti premjere.

Jis sakė teigiamai vertinantis I. Šimonytės kampaniją ir pasiektus rezultatus.

„TS-LKD ir jos remiamam kandidatui tokie skaičiai – didžiulis rezultatas, didžiulis pasitikėjimas. Dabar reikia toliau važiuoti „taškelių banga“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt