Lietuvoje

2019.05.27 07:03

Nausėdos dominavimas antrajame ture: laimėjo visose 60 apygardų, kai kur rinko daugiau nei 90 proc. balsų

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.05.27 07:03

Pirmajame prezidento rinkimų ture koja kojon žengę ekonomistas Gitanas Nausėda ir buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė žadėjo įnirtingą kovą ir po dviejų savaičių, tačiau sekmadienio balsavimas fiksavo triuškinančią G. Nausėdos pergalę.

I. Šimonytė šį kartą netikėtai nusileido visose 60 apygardų, paguosti galėtų nebent tai, kad konservatorių iškelta kandidatė buvo populiaresnė tarp užsienio rinkėjų.

Galutiniai VRK duomenys skelbė G. Nausėdos triumfą – 66,72 proc. prieš 33,28 proc. I. Šimonytės surinktų balsų.

Netikėti I. Šimonytės pralaimėjimai Vilniuje ir Kaune

Prieš antrąjį rinkimų turą daugelis politikos apžvalgininkų gana atvirai svarstė – I. Šimonytė greičiausiai laimės Vilniuje ir Kaune, G. Nausėda tvirtai gali tikėtis gimtosios Klaipėdos paramos, tačiau jam svarbiausia bus regionų parama.

Vis tik tokių rezultatų, kokius Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbė galutiniuose skaičiavimuose, nesitikėjo ne tik didžiausi G. Nausėdos rėmėjai, bet ir pats naujai išrinktas prezidentas.

Pirmajame ture I. Šimonytė tiek Vilniuje, tiek Kaune žengė labai tvirtai – atitinkamai 43,35 proc. ir 38,01 proc. balsų. G. Nausėda tuomet liko už buvusios ministrės nugaros su 27,29 proc. sostinėje ir 31,96 proc. Kaune.

Tačiau po dviejų savaičių skaičiai apsivertė kardinaliai – G. Nausėda dominavo tiek Vilniuje, tiek Kaune. Jis čia gegužės 26 surinko atitinkamai 53,76 proc. ir 59,06 proc.

Klaipėda vėl G. Nausėdos nenuvylė – užtikrinta pergalė su 71,96 proc. balsų.

Kituose didmiesčiuose naujasis šalies vadovas taip pat rinko užtikrintus skaičius – Šiauliuose 71,11 proc., Panevėžyje 64,77 proc., Alytuje – 67,02 proc.

Regionai patikėjo G. Nausėda, kai kur rinko neįtikėtinus skaičius

Dar prieš antrąjį turą buvo pradėta svarstyti, kokios taktikos G. Nausėdai griebtis – bandyti iš naujo įtikinti didmiesčių rinkėją, ar labiau orientuotis į regionus, kur parama jam teoriškai būtų svarbesnė.

Sunku pasakyti, kokios strategijos tarp pirmo ir antro turo nusprendė imtis G. Nausėdos štabas, tačiau regionai atsisuko į ekonomisto pusę, dalis jų balsavo taip drausmingai, jog G. Nausėda kai kur rinko ir 90 proc. balsų.

Štai Šalčininkų rajono apygardoje G. Nausėda rinko net 91,91 proc. balsų, Visagine 88,93 proc., 80,59 proc. Švenčionyse bei 80,25 proc. Pagėgiuose.

Dar 32 apygardose G. Nausėda rinko daugiau nei 70 proc. rinkėjų balsų.

Tiesa, guostis I. Šimonytė ir jos komanda galėtų nebent tuo, kad sekmadienį vėl sulaukė palaikymo iš užsienio lietuvių. Konservatorių iškelta kandidatė sulaukė 54,88 proc. emigravusių tautiečių balsų.

LRT.lt primena, jog prieš dvi savaites pirmajame prezidento rinkimų ture Ingrida Šimonytė sulaukė daugiausia rinkėjų paramos. Surinkusi 31,13 proc. balsų, konservatorių kandidatė pateko į antrąjį rinkimų turą, kai tuo tarpu ekonomistu Gitanu Nausėda patikėjo 30,95 proc. rinkėjų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.