Lietuvoje

2019.05.26 00:34

Karbauskis EP rinkimų rezultatais nesidžiaugia: spręsime, ką daryti toliau

atnaujinta 02.30; Ropė mano kitaip
Ronaldas Galinis, LRT.lt2019.05.26 00:34

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, padvigubino mandatų Europos Parlamente skaičių, tačiau to partijos lyderis Ramūnas Karbauskis nevadina geru rezultatu. Prieš kurį laiką teigęs, jog šie rinkimai leis įvertinti bendrą pasitikėjimą valstiečiais nacionaliniu lygiu, partijos lyderis sako, jog ši spręs, ką daryti toliau.

Tiesa, po vidurnakčio valstiečių štabu tapusiame bare „Sports and Legends“ pasirodęs ir plojimais sutiktas Bronis Ropė kalbėjo priešingai: „Rezultatas, manau, kad geras, galim džiaugtis ir dirbam toliau“.

2014 m. į EP deleguotas B. Ropė vedė partijos sąrašą ir šiuose rinkimuose. Pagal 02.30 val. VRK duomenis, suskaičiavus balsalapius iš 1942 apylinkių (1972 iš viso), valstiečiai turės du mandatus. Antruoju numeriu sąraše yra įrašytas buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis.

„Rezultatas nėra toks, koks tenkintų, o klausimas, kokie žingsniai bus... spręsim. (...) Tai yra per mažai“, – žiniasklaidai komentavo R. Karbauskis. „Kiekvienas partijos vadovas turi norėti laimėti rinkimus, jeigu nepasisekė, tai nepasisekė, kažkur suklydom“, – pridūrė politikas.

Balandį jis teigė, kad „kiek mūsų potencialių rinkėjų balsuotų nacionaliniuose rinkimuose, sužinosime už pusantro mėnesio, kai vyks Europos Parlamento rinkimai“.

Pirmadienio naktį komentuodamas rinkimų rezultatus R. Karbauskis svarstė, jog įtaką jų sėkmei darė asmenybių ryškumas, ką, anot LVŽS lyderio, parodė socialdemokratų pavyzdys (preliminariais duomenimis, 2 mandatai). „Blinkevičiūtė, matyt, vis tiek labiau žinoma“, – sakė jis.

R. Karbauskis atskleidė, jog partijoje būta nepasitenkinimo tuo, kad partijos kandidatų į EP sąrašo viršuje atsidūrė nepartiniai asmenys, tačiau, jo nuomone, per didelė prabanga būtų deleguoti dar kelis asmenis iš Seimo, nors ir geriau pažįstamus visuomenei.

Apie vienybę kalba miglotai

Paklaustas, ar valstiečių frakcijoje Seime ar pačioje partijoje gali įvykti skilimas dėl dažnai išsiskiriančių nuomonių, R. Karbauskis kalbėjo mįslingai.

„Ženklų? Nežinau. Viskas priklauso ambicijų, kas kokių ambicijų turi. Jeigu žmonės, kurie atėjo dirbti, galvoja ne apie save, o apie valstybę, tai tikriausiai ne, bet jeigu pradės skaičiuoti, kaip jiems labiau apsimoka, (...) jeigu vertins, kad Seimo rinkimų rezultatas nebus toks palankus, koks buvo praėjusių Seimo rinkimų, tai tokiu atveju, gali viskas baigtis tuo, kad žmonės pradės galvoti, kaip jiem geriau“.

R. Karbauskis pridūrė, jog apie konkrečius asmenis nekalba.

 

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.