Lietuvoje

2019.05.26 22:44

Pirmieji EP rinkimų rezultatai socialdemokratus nuteikia pozityviai

Ronaldas Galinis, LRT.lt 2019.05.26 22:44

Partijoms ir komitetams laukiant pirmųjų Europos Parlamento rinkimų rezultatų, sudėtimi ir įvaizdžiu besikeičiantiems socialdemokratams tai bus antrasis rinkėjų pasitikėjimo testas po savivaldos rinkimų. Apie 22 val. partijos štabas sulaukė ir pirmųjų rezultatų iš apylinkių stebėtojų – nuteikiančių optimistiškai, tačiau dar netvirtų.

Julius Sabatauskas LRT.lt teigė, jog pirmieji duomenys rodo trivaldystę – nedidelis atotrūkis skiria LSDP, konservatorius ir valstiečius. Pirmauja, neoficialiais duomenimis, konservatoriai.

„Tai dar yra iš pavienių apylinkių Šiaurės Lietuvoje, pietų Lietuvoje, tai pirmoje vietoje konservatoriai, tiktai nežymiai mes atsiliekam“, – LRT.lt apie 22 val. sakė kandidatas į EP J. Sabatauskas.

Daugiau apylinkių rodo ir į tolygią kovą įsijungiančius valstiečius, vėliau pridūrė jis.

Socialdemokratė Rasa Budbergytė portalui teigė, jog rinkimų kampanija buvo įdomi ir pamokanti.

„Dalyvavau daugelyje debatų, (...) labai gerai pasiruošę kandidatai. Aš kadangi esu Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja, aš dirbau šešerius metus Europos Audito rūmuose, aš supratau, kad yra dar daug klausimų, į kuriuos reikia turėti atsakymus“, – teigė kandidatė į EP.

Ji pridūrė pamačiusi, jog nuogąstavimai apie rinkėjams „tolimą“ Europos Parlamentą yra pagrįsti.

„Žmonės ne iki galo supranta, kad Europos parlamentas yra tai, kas yra labai aktualu mums šiandien visiems – kad turime mažas pajamas, kad yra socialinė atskirtis, kad trūksta darbo vietų, kad regionų atskirtis nemažėja, visa tai finansuojama iš Europos Sąjungos biudžeto“, – sakė Seimo narė.

Papildysime.