Lietuvoje

2019.05.26 22:18

Naujasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda: patikėkit, šituose rūmuose bus veiksmo

atnaujinta

Lietuva išrinko naująjį prezidentą – juo tapo ekonomistas Gitanas Nausėda, antrajame rinkimų ture nugalėjęs konkurentę Ingridą Šimonytę. Išrinktą prezidentą Gitaną Nausėdą Daukanto aikštėje susirinkę žmonės pasitiko plojimais ir džiaugsmingais šūksniais, dauguma jų prezidento laukė atsistoję, o, G. Nausėdai einant link scenos, toliau esantys žiūrovai bandė prieiti arčiau, nusifotografuoti.

Po 23 val. S. Daukanto aikštėje pasirodė G. Nausėda, kur kreipėsi į tautą:

„Susirinko gausi žmonių jūra, bet ne dėl šito žmonės dabar žvelgia į televizijos ekranus. Jie užduoda turbūt sau klausimą, o kas bus dabar, o kaip gyvensime dabar, ar bus taip, kaip buvo anksčiau, ar bus kitaip – geriau, blogiau, priklausomai, kokius lūkesčius žmonės puoselėja. Aš galiu pasakyti, kad tikrai bus kitaip, bet šiandien, stipriausias jausmas, kuris yra mano krūtinėje, tai yra didžiulė padėka, dėkingumas Lietuvos žmonėms, kurie išreiškė šitokio gylio pasitikėjimą.“

Jis taip pat prisiminė rinkimų maratono pradžią.

„Aš prisimenu 2018 m. rugsėjo 17 d., kuomet Saulėtekio alėjoje mes išsakėme savo viziją dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose, kartu su bičiuliais, palaikytojais. Ir tada prisimenu kuklią, senyvo amžiaus moterį, kuri visai neseniai buvo apsilankiusi Pabaiske, kur ilgus metus triūsė bažnyčios šventoriuje, skambino varpais, dalinosi gerumu su savo bendruomenės gyventojais. Ir ji visą laiką lydėjo mane, manau, ji meldėsi už mane. Nesutikau jos nuo to laiko, bet jaučiau, kad ji už mane meldžiasi“, – sakė jis.

„Dar vienas dalykas, kuris man labai padėjo šitame nelengvame kelyje – tai mano nuostabi komanda (...) Ačiū, jūs visada kartu. Daugelis iš jūsų stojo šalia manęs drąsiai, ištikimai, tada, kai atrodė, kad nebus nieko iš šito. O gal kas nors pagalvojo, kad gal aš palūkėsiu, pažiūrėsiu, prisijungsiu vėliau. Daugelis iš jūsų tai padarėte čia ir dabar, ir esu už tai nuoširdžiai dėkingas“, – sakė G. Nausėda, o jo žodžius lydėjo audringi plojimai.

Pirmoji naujojo Lietuvos prezidento kalba: Lietuva nusipelno būti gerovės valstybe be aukštų ir spygliuotų tvorų

Dėkojo savo konkurentams

Jis padėkojo visiems konkurentams, kurie stojo į kovą dar pirmajame rinkimų ture. Kalbėdamas apie antrojo turo konkurentę, G. Nausėda negailėjo gražių žodžių I. Šimonytei.

G. Nausėdai paminėjus oponentę I. Šimonytę, žiūrovų minioje pasigirdo džiugios ovacijos bei plojimai, palaikantys šią kandidatę.

„Nuostabi konkurentė, konkurentė, apie kurią galima tik svajoti. Kuri turi tikrai nuoširdų ir čia susirinkusių žmonių palaikymą, nes tai yra šviesus, išmintingas, kryptingas ir tikrai labai racionalus žmogus, kuris, be kita ko, vaidins Lietuvos politikoje labai svarbų vaidmenį artimiausiais dešimtmečiais“, – sakė jis.

G. Nausėda teigė, kad stengsis vienyti partijas, kad būtų mažiau konkurencijos, kuri nelemia sprendimų.

„Ir dėl tos priežasties, aš pasiryžęs kentėti, jeigu reikės. Bet vis tiek nuosekliai sieksiu šito tikslo. Ir dar vienas dalykas, kurio negalime užmiršti, tai rinkiminių pažadų. Tiksliau, jūs neleisite jų užmiršti. Manau, kad Lietuva tikrai nusipelnė būti gerovės valstybe, valstybe, kurioje gera visiems, valstybe, kur nereikia spygliuotomis, aukštomis tvoromis apsistatyti turtingiems nuo skurdžiau gyvenančių <...>, kur visi gyvena sutarime, ir nesijaučia didžiulių socialinių skirtumų, regioninių skirtumų. Dėkoju visiems čia susirinkusiems ir tikiuosi, kad matomės ne pirmą, ne antrą, ne paskutinį kartą. Tikiuosi, kad visi kartu kursime gražesnę, laimingesnę, labiau savimi pasitikinčią, darnesnę Lietuvą“, – sakė G. Nausėda.

Lietuva turi naują prezidentą: Gitanas Nausėda žygiuoja į savo darbo vietą

Naujasis Lietuvos prezidentas teigė, kad Prezidento rūmai bus atviri: „Noriu, kad šitie rūmai atsivertų, priimtų žmones, parodytų svetingumą įvairioms visuomenės grupėms, kurios nusipelnė būti išgirstos – tai kultūrininkai, švietimiečiai, regionų politikos lyderiai. Patikėkite, bus veiksmo šituose rūmuose, ir stengsiuosi, kad tai būtų garantuota, kad tie, kurie norės pareikšti savo mintis, tikrai galėtų jas pareikšti.“

Prezidento rūmų fasadą vizualiai pratęsiančioje scenoje naujai išrinktas šalies vadovas pasveikino tautą kartu su ryškiausiomis scenos žvaigždėmis ir simfoniniu orkestru.

Aikštėje susirinkusiems ir per televiziją transliaciją stebintiems žiūrovams dainavo Kostas Smoriginas, Bjelle, Egidijus Sipavičius, Vaidas Baumila, Violeta Riaubiškytė–Tarasovienė, Dainotas Varnas, Eugenijus Chrebtovas, grupė „Original Copy“, grieš „Vilniaus sinfoniettos“ orkestras, vadovaujamas Vytauto Lukočiaus.

Kaip pastebėjo aikštėje susirinkę žmonės, G. Nausėda išlydėjo jau ir apsaugos darbuotojai, kurie paprastai saugo prezidentą.

Pirmajame ture kandidatus skyrė vos keli tūkstančiai balsų

Pirmajame prezidento rinkimų ture Ingrida Šimonytė sulaukė daugiausia rinkėjų paramos. Surinkusi 31,13 proc. balsų, konservatorių kandidatė pateko į antrąjį rinkimų turą, kuriame susigrūmė su ekonomistu Gitanu Nausėda, sulaukusio 30,95 proc. balsų.

Nors pirmajame ture skaičiuojant balsus I. Šimonytė ilgą laiką buvo trečia ir vietą užleido premjerui Sauliui Skverneliui bei ilgai lyderiavusiam G. Nausėdai, galiausiai ji aplenkė premjerą, o suskaičiavus visus balsus – ir G. Nausėdą. Skirtumas tarp šių kandidatų buvo nedidelis, I. Šimonytę ir G. Nausėdą skyrė vos keli tūkstančiai balsų.

S. Skvernelis sulaukė 19,72 proc. rinkėjų balsų.

Rinkimuose taip pat dalyvavo socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, kuris liko ketvirtas su 4,69 proc. rinkėjų palaikymu. Penktas liko filosofas Arvydas Juozaitis, gavęs 4,69 proc. rinkėjų balsų, šeštas – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Septintas pirmame ture liko Seimo narys Mindaugas Puidokas, aštuntas – Naglis Puteikis, o mažiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė europarlamentaras Valentinas Mazuronis.