Lietuvoje

2019.05.26 20:55

Daugiau bendražygių Europos Parlamente besitikintis Ropė: praėjusį kartą buvo kitaip

atnaujinta 21.30
Ronaldas Galinis, LRT.lt 2019.05.26 20:55

Antrą kartą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą rinkimuose į Europos Parlamentą vedantis Bronis Ropė mato nemažai skirtumų tarp kampanijos 2014-aisiais ir šiemet. Skirtingų politikas tikisi ir rezultatų – partijos nacionaliniai reitingai, sako B. Ropė, leidžia tikėtis trijų ar galbūt net keturių mandatų.

„Praėjusį kartą, kai ėjome į rinkimus, buvo daug mažesnė konkurencija – tik septynios partijos. Ir mes kaip partija buvome pakankamai mažai populiari, mūsų populiarumas siekė gal 6-7 procentus, tai nebuvo didesnės konkurencijos tarp sąrašo dalyvių. Dabar, kadangi partijos populiarumas siekia apie 20 procentų, tai skaičiuodami matematiškai, gali būti ir trys, keturi mūsų parlamentarai“, – portalui LRT.lt sakė europarlamentaras, apsilankęs „Sports and Legends“ bare, sekmadienį tapusiame valstiečių štabu.

To, jog pirmajame partijos penketuke esama ir žmonių be politinės patirties, jis neišskyrė kaip trūkumo.

„Jie neatsirado iš niekur, jie buvo siūlyti ir partijos struktūros balsavo – už mane suvažiavimas, už kitus keturis balsavo taryba, o likusieji buvo reitinguojami tarybos narių, taip kad visi praėjo tam tikrą filtrą. Nebuvo taip, kad kažkas juos įrašė ir tuo pasibaigė“, – sakė B. Ropė.

Su EP rinkimais partijos lyderis Ramūnas Karbauskis siejo nemažus lūkesčius, tačiau į antrąjį prezidento rinkimų turą nepatekus Sauliui Skverneliui jis prieš kurį laiką pripažino, jog tai gali sumažinti valstiečiams palankių rinkėjų aktyvumą renkant delegatus į Europos Parlamentą.

Ramūnas Karbauskis džiaugiasi – ne tik rinkimų rezultatais, bet ir rinkėjų aktyvumu

Be to, valstiečių lyderis yra minėjęs, jog šie rinkimai parodys bendrą piliečių pasitenkinimą valdančiąja partija. „Kiek mūsų potencialių rinkėjų balsuotų nacionaliniuose rinkimuose, sužinosime už pusantro mėnesio, kai vyks Europos Parlamento rinkimai“, – balandį teigė LVŽS pirmininkas.

Tokios pat nuomonės jis šįvakar LRT.lt sakė besilaikantis iki šiol.

„Jeigu jie nebūtų kartu su prezidento rinkimais, atėjimas į šituos Europos Parlamento rinkimus būtų tikrai kitas, tai labai išsikreiptų, bet dabar, kadangi dalyvauja virš 54 procentų, tai galima laikyti, kad šitie rinkimai bus tikrai geri įvertinimai to, ką visuomenė palaiko“, – LRT.lt sakė R. Karbauskis.

Mandatų skaičiaus R. Karbauskis kol kas neprognozavo. „Aš manau, sulaukime rezultatų“, – sakė jis.

LVŽS pirmajame kandidatų į EP penkete rikiuojasi B. Ropė, Š. Marčiulionis, Linas Kontrimas, Laima Mogenienė, Karolina Štelmokaitė.