Lietuvoje

2019.05.26 20:44

Į Daukanto aikštę žmonės keliavo iš visos Lietuvos: kandidatams skriejo ir pagyros, ir kritika

Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.05.26 20:44

Aš labai patenkinta, manau, kad abu kandidatai labai geri, tikriausiai tai pirmieji rinkimai, kai nė vienas kandidatas nenuvils, sako išskirtinės LRT transliacijos Daukanto aikštėje iš Mažeikių stebėti atvykusi studentė Milda.

Į Daukanto aikštę atvykęs Arvydas nusiteikęs kritiškai ir atsako trumpai: „Aš už nieką nebalsavau, abu kandidatai buvo numatyti ir paskirti. Viskas. Visi komentarai“.

Vilnietis Petras taip pat išsako abejonių dėl abiejų kandidatų, anot jo, abu kandidatai daug kalba, tačiau mažai daro.

„Abi pusės kalba yra apie tai, kad vienys Lietuvą, kad jiems rūpi kiekvienas žmogus, tačiau tai yra tik deklaratyvūs pareiškimai. Kiek žinau abu kandidatus, ypač I. Šimonytę, labai skiriasi tai, ką jie sako, ir tai, ką jie daro“, – svarsto Petras.

Vis dėlto vilnietis išreiškia viltį, kad bet kuris laimėjęs kandidatas patenkins Lietuvos rūpesčius.

Į finalą pateko abu favoritai

Iš Skuodo atvykusi Rima su dukra Austėja pasakoja, kad tokio renginio kaip prezidento rinkimai praleisti negalėjo.

„Esame pilietiškos, dalyvaujame visuose rinkimuose, bet dabar, šiuose rinkimuose, nuotaika visai kitokia, esame apsuptos euforijos ir šventiškos nuotaikos“, – džiaugiasi Rima.

Abi moterys tikina, kad geriausi kandidatai jau yra finale, todėl rezultatais patenkintos.

„Džiaugiamės rezultatais, į finalą pateko mūsų favoritai, nors išreiškėme solidarumą su I. Šimonyte, nenusivilsime, jei bus išrinktas G. Nausėda. Švęsime ir liksime žiūrėti iki rinkimų pabaigos“, – kalba Austėja.

Kritikuoja G. Nausėdos įžeidumą

Vilnietis Vismantas taip pat patenkintas rinkimų rezultatais, jis džiaugiasi, kad į rinkiminį finalą nepateko populistai bei prorusiški kandidatai ir išreiškia paramą I. Šimonytei.

„Manau, kad I. Šimonytė yra platesnių pažiūrų, profesionali, ji nedarytų gėdos tarptautinėje arenoje ir tęstų Dalios Grybauskaitės politiką. Tikiu, kad ji gebės lyderiauti ir sprendžiant konfliktą Ukrainoje. Apie G. Nausėdą labai sunku kalbėti, jis nė į vieną klausimą neatsako tiksliai, bando atsisėsti ant penkių kėdžių vienu metu, todėl man būtų šiek tiek neramu dėl tokio prezidento“, – svarsto Vismantas.

Anot vilniečio, G. Nausėda labai įžeidus, nemoka priimti kritikos, o kritiką, išsakytą bankams, jis priima labai asmeniškai.

„Man neramu, kai G. Nausėdai reikės savo poziciją ginti 12 valandų – juk jis po penkių minučių debatuose jau įsižeidžia, o I. Šimonytė visada išlaiko savo povyzą, nesileidžia į asmeniškumus“, – tvirtina Vismantas.

Vis dėlto vilnietis patikina, kad abu kandidatai profesionalūs ir teigia, kad tiek I. Šimonytė, tiek G. Nausėda – daug geresnis pasirinkimas nei kiti kandidatai.

Kandidatai nepadarys žalos

Iš Mažeikių stebėti rinkimų transliacijos atvykę Aidas ir Aida sako, kad šie rinkimai labai įdomūs – viskas daug linksmiau, pompastiška, o dar niekada rinkimų transliacijos nevyko Daukanto aikštėje. Abu svečiai rinkimuose pasirinko G. Nausėdą.

„Manau, kad nauji žmonės atneš naujovių, juk politikoje turi būti naujovių, o G. Nausėda mano manymu orientuojasi į žmogų, į regionų žmogų, jam svarbiausia ne valstybė, o žmogus“, – šypsosi Aidas.

Iš Šilutės atvykusi studentų pora tvirtina, kad balsavę už G. Nausėdą arba I. Šimonytę rinkėjai nepadarė Lietuvai žalos, todėl finalininkai patenkino abiejų lūkesčius.

„Aš labai patenkinta, manau, kad abu kandidatai labai geri, tikriausiai tai pirmieji rinkimai, kai nė vienas kandidatas nenuvils“, – sako Milda.

Pirmajame rinkimų ture daugiausiai palaikymo sulaukė I. Šimonytė, surinkusi 31,31 proc. visų balsavusiųjų balsų. Už G. Nausėdą balsavo 30,94 proc. rinkėjų.

Populiariausi

24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13