Lietuvoje

2019.05.26 20:39

Landsbergis apie Šimonytės kvietimą į partiją nekalba: tiesiog džiaugsimės jos pergale

EP rinkimuose tikisi trijų mandatų
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.05.26 20:39

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis tvirtina tikintis, kad konservatoriai Europos Parlamento (EP) rinkimuose iškovos tris mandatus. Konservatorių lyderis neatmetė galimybės, kad Ingrida Šimonytė gali būti pakviesta tapti TS-LKD nare, tačiau, politiko manymu, apie tai kalbėti galbūt ir nereikės, nes, jo įsitikinimu, I. Šimonytė laimės prezidento rinkimus.

„Objektyviai tikimės, laukiame trijų mandatų. Tą mums ir apklausos rodo, ir Europos parlamento biuro paskutinė apklausa, kurią mes matėme“, – žurnalistams sekmadienio vakarą TS-LKD būstinėje Vilniuje sakė G. Landsbergis, paklaustas, kiek TS-LKD tikisi iškovoti mandatų EP rinkimuose.

Primename, kad šiuo metu EP dirba du TS-LKD nariai – Laima Andrikienė ir Algirdas Saudargas.

G. Landsbergis teigė nujaučiantis, kad valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos viduje bręsta permainos.

„Man atrodo, kad buvo valdančiųjų padaryta nemažai politinių klaidų [...], kurios gali lemti, kad vidiniai nesutarimai, kurie buvo ilgą laiką maskuojami, tiesiog virs naujais dariniais. Nenoriu užbėgti įvykiams už akių. Galbūt buvo atvejų, kai, atrodo, atmosfera buvo prikaitusi, ji stabilizuodavosi, bet tam tikros ribos yra peržengtos. Ir vis dėlto žmonės nėra linkę tiek pasitikėti dabartine valdančiųjų frakcijos vadovybe tiek, kiek anksčiau“, – svarstė TS-LKD vadovas.

Jis teigė tikintis TS-LKD remiamos kandidatės į prezidentus I. Šimonytės pergalė.

„Nors ir nesimatėme dažnai, stipriai nelindome, bet pirštus sukryžiavę laikėme ir rėmėme Ingridą širdy“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Vytautas Landsbergis apie prezidento rinkimus: rytoj prasidės trečiasis jų ratas

Politikas neatmetė galimybės, kad I. Šimonytė gali būti pakviesta tapti TS-LKD nare, tačiau čia pat patikino, jog ji turėtų laimėti prezidento rinkimus, tad apie tai kalbėti nebus verta.

„Neatmesčiau tokių variantų, bet aš manau, kad apie juos kalbėti nereikės labai greitai, nes tiesiog džiaugsimės pergale“, – komentavo TS-LKD lyderis.

Kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėdą yra viešai suabejojęs I. Šimonytės politiniu stuburu ir drąsa pareikšti savo nuomonę. G. Nausėda DELFI TV laidoje teigė, kad I. Šimonytė, būdama finansų ministre nedrįso prieštarauti tuomečio premjero Andriaus Kubiliaus valiai.

G. Landsbergis teigė, kad tokia kritika yra padiktuota rinkimų įkarščio ir siekio pritraukti papildomus rinkėjus. Jis ragino G. Nausėdą pačiam prisiminti, ką jis veikė finansų krizės įkarštyje.

„Pamiršo, sakykime, kur jis pats buvo 2008 metais, kuo jis užsimėmė, kuo užsiėmė jo atstovauta institucija. Tai yra rinkiminiai žaidimai“, – komentavo G. Landsbergis.

Kandidatė į EP: pirmasis penketukas gali pasikeisti

Trečioje vietoje TS-LKD kandidatų į EP sąraše esanti Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė LRT.lt sakė, kad neskuba kalbėti, tikėti, jog pateks į EP.

„Žmonės yra linkę reitinguoti sąrašą ir manau, kad pirmas penketukas gali pakisti, gali būti pasikeitimų“, – kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„2009 metais pirmasis TS-LKD ketvertukas liko nepakitęs. Prieš penkerius metus pasislankiojimų buvo, apsikeitėme vietomis, tai to gali būti ir dabar“, – aiškino politikė.

Ji pažymėjo, kad džiaugtųsi ir darbu Lietuvos Seime, ir EP.

„Svarbiausia, kad mūsų komanda pasirodytų kuo stipriau“, – pabrėžė konservatorė.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė tvirtino, kad, jei į EP bus išrinkti dabartiniai konservatorių atstovai Seime, tai juos pakeis tiek pat profesionalūs kolegos.

„Manau, kad nepakeičiamų nėra. Matau lygiai taip prasmingą darbą ir Seime, ir EP. Kodėl galiausiai apsisprendžiau kandidatuoti į EP? Mūsų bendrapartiečiai išreiškė didelį pasitikėjimą, kai turėjome visuotinį reitingavimą. Jeigu du iš frakcijos žmonės būtų išrinkti, tai ateinantys už brūkšnio politikai lengvai įsilietų parlamento darbą“, – tvirtino politikė.