Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.26 20:15

Vytautas Landsbergis: mūsų laukia trečiasis rinkimų ratas

atnaujinta 20.31
LRT.lt 2019.05.26 20:15

Pasibaigus antrajam prezidento rinkimų turui, Daukanto aikštėje specialioje LRT rinkimų laidoje apsilankęs profesorius Vytautas Landsbergis atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje rinkimai dar nesibaigė, mat kol kas dar nežinome, kokie žmonės apsups išrinktą naująjį Lietuvos prezidentą.

Kalbėdamas apie tai, kad užsienio žiniasklaida įvertino Lietuvoje vykusius rinkimus kaip pergalę prieš populizmą ir euroskeptikus, profesorius sakė manantis, kad iš tikrųjų taip galima vertinti ir tai yra labai geras ženklas Lietuvos pilietinės visuomenės ir apskritai šalies brandai.

„Tai labai geras ženklas Lietuvos pilietinės visuomenės ir apskritai šalies brandai. Bet nepamirškime, kad rinkimai dar vyksta, ir trečias ratas prasidės rytoj, kai pradės aiškėti, kas yra tie žmonės aplink vieną ar kitą išrinktą prezidentą, ir rinkėjai galės tada vertinti, kaip jie rinko, ar nerinko šiek tiek aklai“, – sakė V. Landsbergis.

Pasak jo, matėme, kad keli kandidatai vengė pasakyti apie savo prioritetus, tas asmenybes, kurios juos apsups. Jis taip pat mano, kad rinkimų aktyvumas galėjo būti ir didesnis.

„Tada tos asmenybės paaiškės tik rytoj arba gali pradėti aiškėti rytoj, o žmonės jau balsavo šiandien, tai čia yra tam tikro visuomeninio atsilikimo požymių. Nes žinome, kad gali pakenkti“, – sakė V. Landsbergis.

Vytautas Landsbergis apie prezidento rinkimus: rytoj prasidės trečiasis jų ratas

Paklaustas, ar kandidatai galėjo vengti skelbti apie asmenybes dėl galimo puolimo, V. Landsbergis svarstė, kad galbūt kandidatai išsigando žiniasklaidos, kad sukels šaršalus.

„Vienas kandidatas, kuris nebuvo išrinktas, jis jau sakė, kas būtų jo premjeras. Nežinia, ar tai jam padėjo, ar nepadėjo, o kiti nesakė. Bet tokia Lietuvos yra tradicija: išrinkite mane, o tada aš pradėsiu rodyti savo kortas“, – sakė V. Landsbergis.

V. Landsbergis pasidžiaugė susidomėjimu prezidento rinkimais, tačiau dar kartą pabrėžė, kad reikėtų laukti trečiojo rinkimų rato.

„Pirmiausiai apie skaičius ir aktyvumą balsuojančių. Nėra visai prastas, bet galėtų būti didesnis. Dabar kas atėjo balsuoti antrajame rate, ar tie patys, kurie balsavo pirmajame rate? Tai tam tikra, brandesnė pilietinė visuomenė. Gerai, kad jos yra šiek tiek daugiau nei pusė, bet tai nėra džiaugsmingas dalykas, jeigu beveik pusei piliečių maždaug vienodai rodo. Bet šiek tiek auga tas reikšmingumas“, – sakė V. Landsbergis.

Profesorius sakė besitikintis, kad Lietuva pajėgs remti gerus darbus, nepaisant to, kas šiandien laimėtų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi