Lietuvoje

2019.05.26 20:45

Šimonytė: galiu suprasti, kada stebuklų nebūna

atnaujinta 23.33
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.05.26 20:45

Sekmadienis – lemtinga diena, kai paaiškės, kas artimiausius penkerius metus eis Lietuvos prezidento pareigas. Antrajame ture su Gitanu Nausėda susirėmusi Ingrida Šimonytė rinkimų rezultatų laukė sostinės Konstitucijos prospekte esančiame verslo centre.

„Mes nepasiduosim“

Apie 23 val. 30 min. į štabą grįžusi I. Šimonytė kalbėjo, kad taip jau yra, kad rinkimuose dalyvaujant dviem kandidatams, laimi tik vienas ir ji prieš daugiau nei valandą pasveikino G. Nausėdą su pergale.

„Galiu suprasti, kada stebuklų būna, kada – nebūna. Kaip bebūtų, esu dėkinga visiems, kas už mane balsavo, kas patikėjo, kas neieškojo politikoje kažkokių makaronų, drungnų atsakymų ir panašių dalykų, kurie nepuošia politikos.

Lietuva nepasiduoda ir mes nepasiduosim. Bet tai nereiškia, kad mes su kuo nors kovosim, o mes tiesiog dirbsim, eisim toliau, nesustosim ir būsim atvira, drąsi, priimanti pokyčius, priimanti kitokius ir nuoširdi Lietuva“, – sakė I. Šimonytė.

Dėkojo komandai

Atvykusi į savo štabą kandidatė kreipėsi į susirinkusiuosius. I. Šimonytė dėkojo jiems, savanoriams, rėmėjams ir kitiems, kokiu nors būdu prisidėjusiems prie rinkimų kampanijos.

„Turbūt išgyvenome ne pačius labiausiai atpalaiduotus aštuonis mėnesius, bet kiekvienas iš jūsų – tiek tas, kuris prisidėjo savo balsu, tiek tas, kas prisidėjo savo euru, tiek tas, kas prisidėjo savo geromis mintimis, tiek tas, kas prisidėjo darbais – buvote man be galo svarbūs“, – sakė politikė.

Ji kalbėjo, kad per rinkimų kampaniją parodė, jog galima žmonėms nepasakoti pasakų ir nesiūlyti dalykų, kurių negali padaryti bei kad galima kalbėti atvirai, sakyti tai, ką galvoji.

„Ir net jeigu tas tavo galvojimas kažkam netinka ir neįtinka, tai žmonės pasirinks. Jie tiesiog pasirinks tą galvojimą, kuris jiems tinka labiau“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ingrida Šimonytė dėkoja: tas, kas šiandien bebūtų išrinktas, garbingai eis prezidento pareigas

Kandidatė pasidžiaugė, kad rinkėjų aktyvumas antrajame rinkimų ture nebuvo gerokai mažesnis nei pirmajame. Pasak jos, tai rodo, kad balsuoti atėjo ir tie rinkėjai, kurių kandidatas nepateko į antrąjį turą. Anot jos, tai reiškia, kad net ir tie žmonės, kurių kandidatas antrajame ture nedalyvavo, rado iš ko pasirinkti.

„Tikiuosi, kad jie pasirinko kandidatą, už kurį galėjo balsuoti „už“, o ne todėl, kad norėjo balsuoti prieš kitą kandidatą. Ir visiškai nesvarbu, ar tas kandidatas esu aš, ar G. Nausėda. <...> Sulaukime to rezultato, koks jis bus ir esu absoliučiai tikra, kad tas, kas bebūtų šiandien išrinktas, garbingai eis Lietuvos Respublikos prezidento pareigas“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Šimašius: bet kokiu atveju, Lietuva laimėjo

Į I. Šimonytės štabą prieš 21 val. atvyko ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis rinkimų kampanijoje deklaravo paramą konservatorių remiamai kandidatei, tačiau sekmadienį sakė apsilankysiantis ir G. Nausėdos štabe.

Paklaustas, kokių rezultatų tikisi, R. Šimašius sakė: „Bet kokiu atveju šiandien yra rami diena. Matau mieste tą nuotaiką, žmonės žino, kad turės gerą prezidentą arba prezidentę. Tikrai išrinksime geriausią. Aš pats savo nuostatas esu išsakęs, bet manau, kad bet kokiu atveju Lietuva laimės.“

Kalbėdamas apie tai, kokia I. Šimonytė būtų prezidentė, Vilniaus meras sakė, kad Lietuva yra pakankamai stabili šalis, o antrajame ture nėra kandidatų, kurie siūlytų pakeisti valstybės kryptį. Pasak jo, akivaizdu, kad gerieji Lietuvos aspektai išliks.

„Labai svarbu, kad tvirtas žingsnis, koks ir buvo pastaruoju metu, išliktų“, – sakė R. Šimašius.