Lietuvoje

2019.05.26 19:59

Suskaičiuoti visi balsai: Nausėdai palaikymą išreiškė apie 66 proc. rinkėjų

atnaujinta 04.45
Justina Ilkevičiūtė, Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.05.26 19:59

Prezidento rinkimai pasiekė finišo tiesiąją. Naujuoju šalies vadovu tapo Gitanas Nausėda, aplenkęs Ingridą Šimonytę.

Galutiniai prezidento rinkimų rezultatai paaiškėjo 4 45 val. nakties. Suskaičiavus visų 1972 apylinkių duomenis, Gitanas Nausėda užtikrintai laimėjo rinkimus, surinkęs 65,86 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Ingrida Šimonytė sulaukė 32,86 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 66,72 proc., I. Šimonytė – 33,28 proc. balsų.

Naujasis šalies prezidentas Gitanas Nausėda tiesioginės LRT transliacijos metu S. Daukanto aikštėje sakė pirmąją kalbą, kurioje dėkojo tiek rinkėjams, tiek savo komandai, tiek šeimai, tiek konkurentams.

Pasitinkant naują šalies vadovą: speciali laida iš Simono Daukanto aikštės

Pasveikino ir D. Grybauskaitė

Apie 22 30 val. G. Nausėdą pasveikino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

„Sveikinu Lietuvą, išsirinkus naują Prezidentą! Linkiu, kad į jį sudėti žmonių lūkesčiai virstų realiais darbais. Daug stiprybės ir sėkmės, Gitanai Nausėda!“, – rašė D. Grybauskaitė savo feisbuko paskyroje.

Dalia Grybauskaitė G. Nausėdą pasveikino ir telefonu. Prezidentė išrinktajam prezidentui palinkėjo stiprybės ir sėkmės pateisinant į jį sudėtus Lietuvos žmonių lūkesčius. Telefonu šalies vadovė taip pat kalbėjo ir su antra Prezidento rinkimų turo dalyve Ingrida Šimonyte, informavo prezidentūra. 

Prieš pat vidurnaktį G. Nausėdą pasveikino ir premjeras Saulius Skvernelis. 

„Sveikinu Gitaną Nausėdą laimėjus Lietuvos Prezidento rinkimus! Linkiu dirbti visų be išimties Lietuvos žmonių labui bei įgyvendinti visus žmonėms duotus pažadus“, – savo feisbuko paskyroje rašė jis.

I. Šimonytė: išmokau, kad nėra nieko neįmanoma

Pradėjus aiškėti, kad I. Šimonytei G. Nausėdos aplenkti turbūt jau nebepavyks, atvykusi į Daukanto aikštę kandidatė kalbėjo, kad jaučiasi gerai ir svarstė, kad nelaimėjęs rinkimų žmogus neturėtų labai nusivilti ir teigė jau paskambinusi G. Nausėdai ir jį pasveikinusi.

„Skaičius aš pažįstu“, – sakė ji.

Paklausus, ko dabar labiausiai norėtų, I. Šimonytė pradėjo juoktis ir atsakė: „Nežinau, ar galima sakyti, bet pasakysiu – atsikimšiu butelį šampano.“

Ingrida Šimonytė: nežinau, ar galima tai minėti, bet dabar noriu atsikimšti šampano butelį!

Kandidatė kalbėjo, kad suskaičiavus didžiųjų miestų balsus rezultatai šiek tiek pasikeis, tačiau sutiko, kad šiuos rinkimus ji pralaimėjo.

I. Šimonytė džiaugėsi, kad yra žmonių, kuriems ji yra autoritetas, ir išreiškė viltį, kad jaunimas nenusivils ir ateinančiuose rinkimuose taip pat aktyviai dalyvaus.

Kandidatė kalbėjo, kad labiausiai norėtų padėkoti žmonėms, kurie padėjo, drąsino, rėmė, kurie už ją balsavo ir netgi tiems, kurie kritikavo, nes kiekviena patirtis, net nemaloni, yra naudinga. I. Šimonytė tikino niekada nesigailėjusi, kad dalyvavo rinkimuose – nors buvo sunkių momentų, ji vertina kiekvieną akimirką.

„Išmokau, kad nėra nieko neįmanomo“, – šypsojosi kandidatė.

I. Šimonytės teigimu, jei premjeras Saulius Skvernelis vis dėlto nuspręstų atsistatydinti, nėra jokių vilčių, kad ji galėtų tapti premjere, nes valdančioji dauguma su tuo nesutiktų.

Po vidurnakčio ji savo rinkėjams dėkojo feisbuko paskyroje.

„Ačiū visiems. Kurie balsavo, rėmė, dirbo, siūlė ir kritikavo. Ačiū tiems, kurie tikėjo ir tikėjosi. Ačiū savanoriams – jūs visą šį laiką buvot mano jėga ir įkvėpimas.

Šitie rinkimai baigėsi. Nėra dėl ko liūdėti ar rautis plaukus. Taip jau yra, kad juos laimi vienas. O antras nelaimi.

Dabar tiesiog atsipūskim. Išsimiegokim. Ir kibsim į naujus darbus. Jų bus: ir padangų pamiškėse, ir šiukšlių nuosavose galvose. Myliu“, – rašė ji savo feisbuko paskyroje.

Aikštėje pasirodęs G. Nausėda atsisakė įvardyti galimą komandą

Prieš I. Šimonytę S. Daukanto aikštėje buvo pasirodęs ir pats G. Nausėda. Spręsti rinkimų baigties G. Nausėda tada dar neskubėjo, anot jo, jis yra prietaringas, o šią naktį būti prietaringu tikrai reikėtų. Dar prieš pirmą turą jis dvejojo ir svarstė, kad kandidatų gausa gali lemti įvairių situacijų, vis dėlto dabar G. Nausėda tvirtino, kad padarė viską, ką galėjo, todėl jaučiasi ramus.

Anot kandidato, rinkiminė kampanija buvo gana korektiška, tai gali patvirtinti visos pusės, jis – taip pat. G. Nausėda taip pat džiaugėsi, kad debatai buvo įdomūs – juose buvo aptariamos ne tik užsienio politikos ar gynybos temos, bet ir socialiniai ar ekonominiai aspektai.

Gitanas Nausėda iš Daukanto aikštės: ramiai jaučiuosi ne dėl rezultatų, o dėl to, kad padarėme viską

Kandidatas atsisakė įvardinti savo galimą komandą, anot jo, jis žino kelis žmones, su kuriais galėtų dirbti, tačiau kol kas apie tai kalbėti per anksti. Vis dėlto G. Nausėda atskleidė, kad savo komandos nariais galėtų matyti nemažai akademinio pasaulio žmonių, kurie praturtintų jo komandą.

„Dabar svarbiausia susikaupti, aiškiai susidėlioti mintis, pradėti galvoti apie komandą, tačiau nenoriu pradėti šnekėti apie tuos dalykus, nes nemanau, kad rinkimai jau pasibaigė“, – tada dar kalbėjo G. Nausėda.

Kalbėdamas apie savo žmoną, kandidatas pabrėžė, kad ji niekada nenorėjo ir nesiekė būti viešas žmogus, todėl kai kurie nustebo jos pasirodymu. Nors šiuo metu žmonai nėra lengva, sakė G. Nausėda, tačiau ji sparčiai mokosi ir gali prisiimti atsakomybę.

G. Nausėda: įsivaizduočiau I. Šimonytę premjerės pareigose

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sakė manantis, kad jo varžovė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė galėtų tapti premjere, jei įstotų į konservatorių partiją, skelbia BNS.

„Matyčiau tokį scenarijų su viena sąlyga, jeigu ji taptų partijos nare, nes netampant partijos nare, neįmanoma tapti partijos vadove. Jeigu taptų partijos vadove ir valdančiąją koaliciją formuotų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, aš visiškai ją įsivaizduočiau tinkamą premjero pareigoms užimti“, – sekmadienį žurnalistams sakė G. Nausėda, kurį cituoja BNS.

Didžiuosiuose miestuose kova buvo apylygė, bet G. Nausėda išsiveržė

21 36 val. pasirodė pirmieji duomenys iš didžiųjų miestų. Iš Vilniaus miesto savivaldybės atkeliavo duomenys iš trijų apylinkių – Aukštųjų Panerių, Kapsų, Pramonės. Čia kova buvo apylygė, 50,79 proc. palaikymo sulaukė I. Šimonytė, 48,29 proc. – G. Nausėda nuo visų, dalyvusių rinkimuose. 

Duomenys atkeliavo ir iš pirmosios Kauno Apuolės apylinkės. Čia 52,33 proc. surinko G. Nausėda, 46,67 proc. – I. Šimonytė. 

21 30 val. duomenimis, suskaičiavus rezultataus iš daugiau nei pusės, t. y. 1005 apylinkių, užtikrintai pirmavo Gitanas Nausėda, surinkęs 73,93 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Ingrida Šimonytė sulaukė 24,76 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 74,91 proc., I. Šimonytė – 25,09 proc. balsų.

22 15 val., suskaičiavus 19 apylinkių duomenis, Vilniaus miesto savivaldybėje iš 152 į priekį išsiveržė G. Nausėda, sulaukęs 55,70 proc. rinkėjų palaikymo. I. Šimonytė liko su 43,08 proc. balsų. Kauno miesto savivaldybėje, suskaičiavus 10 apylinkių duomenis iš 91 apylinkės, vėlgi išsiveržė G. Nausėda, surinkęs 56,79 proc. balsų. I. Šimonytė surinko 41,62 proc.

23 45 val., sulaukus duomenų iš dar daugiau apylinkių, Vilniaus miesto savivaldybėje lyderiu ir toliau liko G. Nausėda, sulaukęs 57,36 proc. rinkėjų palaikymo. I. Šimonytė sulaukė 41,42 rinkėjų balsų.

Kauno miesto savivaldybėje taip pat pirmavo G. Nausėda su 58,35 proc. balsų. I. Šimonytę palaikė 40,34 proc. rinkėjų. 

Susumavus duomenis iš visų rinkimų apylinkių, paaiškėjo, kad Vilniaus miesto savivaldybėje daugiausia palaikymo sulaukė G. Nausėda, sulaukęs 53,14 proc. rinkėjų palaikymo. I. Šimonytė iš viso surinko 45,71 rinkėjų balsų.

Kauno miesto savivaldybėje taip pat laimėjo G. Nausėda su 58,29 proc. balsų. I. Šimonytę palaikė 40,40 proc. rinkėjų. 

Lietuvos piliečiai užsienyje labiau palaikė I. Šimonytę

Maždaug po 21 val. pradėjo aiškėti ir kaip balsavo Lietuvos piliečiai užsienyje. Tuo metu jie labiausiai palaikė I. Šimonytę, kuri sulaukė 60,59 balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. G. Nausėda surinko 38,82 proc. balsų.

Apie 22 15 val. tendencija išliko panaši. I. Šimonytė sulaukė 61,95 proc. rinkėjų plaikymo, G. Nausėda – 37,41 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų.

23 45 val. duomenimis, I. Šimonytė vis dar pirmavo, sulaukusi 63,31 proc. rinkėjų balsų. G. Nausėda atsiliko nuo I. Šimonytės su 36,05 proc. balsų nuo visų dalyvavusių rinkėjų. 63,31 proc. rinkėjų balsų. G. Nausėda atsiliko nuo I. Šimonytės su 36,05 proc. balsų nuo visų dalyvavusių rinkėjų.

Susumavus visus balsus, atiduotus diplomatinėse atstovybėse, I. Šimonytė išlaikė pirmaujančias pozicijas. Nuo galiojančių biuletenių ji surinko 54,88 proc. balsų, G. Nausėda – 45,12 proc.

G. Landsbergis: tikėjomės pergalės

Apie 22 val. į Daukanto aikštę buvo atvykęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis, kuris kalbėjo, kad vis dar tikisi pergalės. Anot jo, jau pirmasis rinkimų turas įrodė, kad I. Šimonytė yra platesnei žmonių grupei atstovaujanti politikė.

„Su mūsų kandidatės pagalba išplėtėme savo rinkėjų ratą, tai yra mūsų didžiausias laimėjimas“, – teigė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie Europos Parlamento rinkimus, G. Landsbergis teigė, kad yra optimistas ir nors neužsibrėžė laimėti kiekvienų rinkimų, į situaciją žiūri optimistiškai. Anot partijos pirmininko, EP rezultatai gali būti labai įdomūs.

„Tikėjomės pergalės, tik nemojavome vėliavomis“, – sakė G. Landsbergis.

Konservatorių lyderis svarstė, kad pirmasis išrinkto prezidento uždavinys turėtų būti prisiminti, kad jis nepriima sprendimų vienas, todėl derėtų surasti atramą ir užmegzti ryšį su Seimu bei Vyriausybe. 
„Akivaizdu, kad teks ieškoti susitarimo, reikės aiškiai pasakyti, už ką ir prieš ką esi, bandyti sutelkti daugumą“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Paluckas: G. Nausėda panašesnis į prezidentą

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, Daukanto aikštėje apsilankęs apie 21 val., teigė, kad I. Šimonytė yra unikali politikė, jos visada malonu klausytis. Jis svarstė, kad ji yra liberalių pažiūrų, dėl to sulaukia daugiau didžiųjų miestų paramos, tačiau, sakė jis, vis dėlto G. Nausėda panašesnis į prezidentą.

G. Palucko teigimu, išreikšta partijos parama kandidatams nėra reikšminga, nes rinkėjai patys pasirenka savo kandidatus, tačiau partija gali būti tam tikru resursu. Pasak G. Palucko, jis balsavo pagal sąžinę ir išreiškė viltį, kad išrinktas prezidentas laikysis savo pažadų ir vizijos, tačiau atsisakė atskleisti savo pasirinkimą.

Gintautas Paluckas: Ingrida Šimonytė – unikali, Gitanas Nausėda – prezidentiškas

Anot socialdemokratų lyderio, Socialdemokratų partijos nesėkmė prezidento rinkimuose galėjo būti ir dėl to, kad partija neturi stiprių asmenybių. Kalbėdamas apie Europos Parlamento rinkimus, G. Paluckas teigė tikintis gauti ne mažiau balsų nei per savivaldos rinkimus, tai, kalbėjo jis, būtų geras rezultatas.

Pirmieji rezultatai buvo palankūs G. Nausėdai

3 45 val. buvo suskaičiuoti balsai iš 1969 apylinkių. Iš viso jų yra 1972. Už G. Nausėdą balsavo 66,13 proc., skaičiuojant nuo dalyvavusių rinkėjų, 66,99 proc. – nuo galiojančių biuletenių. I. Šimonytė sulaukė 32,58 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų, 33,01 proc., skaičiuojant nuo visų galiojančių biuletenių.

3 val. nakties vis dar nebuvo galutinių rezultatų, jų trūko iš 7 apylinkių. G. Nausėda surinko 66,26 proc. balsų, I. Šimonytė – 32,45 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų. G. Nausėda sulaukė 67,13 proc. rinkėjų balsų, I. Šimonytė – 32,87 proc. nuo galiojančių biuletenių.

2 15 val., paaiškėjus duomenims iš 1960 apylinkių, buvo aišku, kad G. Nausėda sulaukė 66,44 proc. balsų, I. Šimonytė – 32,27 proc. nuo visų dalyvavusių rinkėjų. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 67,31 proc. balsų, I. Šimonytė – 32,69 proc.

2 val. nakties galutiniai rezultatai vis dar nebuvo aiškūs. Suskaičiavus duomenis iš 1957 apylinkių, G. Nausėda surinko 66,49 proc. balsų, I. Šimonytė – 32,22 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda sulaukė 67,36 proc. rinkėjų palaikymo, I. Šimonytė – 32,64 proc. 

1 15 val., duomenis pateikus 1913 apylinkių, G. Nausėda turėjo 67,25 proc. balsų, I. Šimonytė – 31,40 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 68,17 proc. balsų, I. Šimonytė – 31,83 proc. 

23 45 val. buvo suskaičiuoti duomenys iš 1762 apylinkių. G. Nausėda sulaukė 68,80 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų palaikymo, Ingrida Šimonytė – 29,83 proc. rinkėjų palaikymo.

23 30 val., suskaičiavus duomenis iš 1710 apylinkių, G. Nausėdos persvara buvo akivaizdi. Jis sulaukė 69,13 proc. rinkėjų palaikymo, I. Šimonytė – 29,49 proc. nuo visų dalyvavusių rinkėjų.

23 val., pagal duomenis iš 1589 apylinkių, G. Nausėda buvo sulaukęs 70,11 proc. balsų, I. Šimonytė – 28,50 proc. nuo visų dalyvavusių rinkėjų.

22 30 val. duomenimis, suskaičiavus duomenis iš 1427 apylinkių,  Gitanas Nausėda buvo surinkęs 71,12 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Ingrida Šimonytė sulaukė 27,45 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 72,15 proc., I. Šimonytė – 27,85 proc. balsų.

22 15 val. duomenimis, atkeliavus rezultatams iš 1334 apylinkių, užtikrintai pirmavo Gitanas Nausėda, surinkęs 71,86 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Ingrida Šimonytė sulaukė 26,68 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 72,93 proc., I. Šimonytė – 27,07 proc. balsų.

22 val. duomenimis, suskaičiavus duomenis iš 1247 apylinkių, Gitanas Nausėda buvo surinkęs 72,33 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų, Ingrida Šimonytė – 26,35 proc. balsų. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 73,30 proc., I. Šimonytė – 26,70 proc. balsų.

21 45 val. duomenimis, suskaičiavus duomenis iš 1142 apylinkių, pirmavo Gitanas Nausėda, surinkęs 73,02 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Ingrida Šimonytė sulaukė 25,67 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 73,99 proc., I. Šimonytė – 26,01 proc. balsų.

21 30 val. duomenimis, suskaičiavus duomenis iš daugiau nei pusės, t. y. 1005 apylinkių, užtikrintai pirmavo Gitanas Nausėda, surinkęs 73,93 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Ingrida Šimonytė sulaukė 24,76 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 74,91 proc., I. Šimonytė – 25,09 proc. balsų.

21 15 val. duomenimis,  buvo žinomi duomenys iš 815 apylinkių. Gitanas Nausėda surinko 74,24 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų, Ingrida Šimonytė sulaukė 24,49 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 75,19 proc., I. Šimonytė – 24,81 proc. balsų.

21 val. duomenimis, suskaičiavus duomenis iš 565 apylinkių, pirmas buvp Gitanas Nausėda, surinkęs 74,79 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų, Ingrida Šimonytė sulaukė 23,92 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 75,77 proc., I. Šimonytė – 24,23 proc. balsų.

20 45 val. duomenimis, suskaičiavus duomenis iš 308 apylinkių, pirmavo Gitanas Nausėda, surinkęs 74,87 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Ingrida Šimonytė sulaukė 23,88 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 75,82 proc., I. Šimonytė – 24,18 proc. balsų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) puslapyje 20 37 val. pasirodžius pirmiesiems rezultatams, suskaičiavus duomenis iš 93 apylinkių, paaiškėjo, kad pirmauja Gitanas Nausėda, surinkęs 75,90 proc. balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Ingrida Šimonytė sulaukė 22,85 rinkėjų palaikymo. Nuo galiojančių biuletenių G. Nausėda surinko 76,86 proc., I. Šimonytė – 23,14 proc. balsų.

Iš viso yra 1972 rinkimų apylinkių.

Prezidento rinkimų antrajame ture dalyvavo 53,43 proc. rinkėjų, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija, skelbia BNS.

Rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis nei pirmajame rate prieš dvi savaites, bet didesnis nei 2014 metų prezidento rinkimų antrame rate. 

Pirmajame ture kandidatus skyrė vos keli tūkstančiai balsų

Pirmajame prezidento rinkimų ture Ingrida Šimonytė sulaukė daugiausia rinkėjų paramos. Surinkusi 31,13 proc. balsų, konservatorių kandidatė pateko į antrąjį rinkimų turą, kuriame susigrūmė su ekonomistu Gitanu Nausėda, sulaukusio 30,95 proc. balsų.

Nors pirmajame ture skaičiuojant balsus I. Šimonytė ilgą laiką buvo trečia ir vietą užleido premjerui Sauliui Skverneliui bei ilgai lyderiavusiam G. Nausėdai, galiausiai ji aplenkė premjerą, o suskaičiavus visus balsus – ir G. Nausėdą. Skirtumas tarp šių kandidatų buvo nedidelis, I. Šimonytę ir G. Nausėdą skyrė vos keli tūkstančiai balsų.

S. Skvernelis sulaukė 19,72 proc. rinkėjų balsų.

Rinkimuose taip pat dalyvavo socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, kuris liko ketvirtas su 4,69 proc. rinkėjų palaikymu. Penktas liko filosofas Arvydas Juozaitis, gavęs 4,69 proc. rinkėjų balsų, šeštas – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Septintas pirmame ture liko Seimo narys Mindaugas Puidokas, aštuntas – Naglis Puteikis, o mažiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė europarlamentaras Valentinas Mazuronis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt