Lietuvoje

2019.05.26 12:00

Gentvilas: liberalai Europos Parlamento rinkimuose tikisi vieno mandato

Paulius Viluckas 2019.05.26 12:00

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas tikisi, kad partija rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) gaus vieną mandatą.

„Neabejotinai vienas mandatas. Mums išsilaikymas, kad ir su vienu mandatu, yra didelis pasiekimas“, – BNS telefonu iš Klaipėdos, kur balsavo rinkimuose, sakė E. Gentvilas.

Pasak jo, rinkimų į EP kampanija šiek tiek prigeso prezidento rinkimų kontekste, tačiau tai leidžia padidinti aktyvumą. 

„Jei EP rinkimai vyktų atskirai, tai ateitų kokie 30 proc. Dabar turėsime 45 ar 47 proc. aktyvumą, tai čia jau šiek tiek reprezentatyviau, žmonės pradeda galvoti ir apie Europos politiką“, – teigė Liberalų sąjūdžio lyderis.

Kalbėdamas apie prezidento rinkimus, E. Gentvilas sakė, kad apsispręsti antrajame ture buvo gana sudėtinga, nes abu pretendentus į prezidento postą jis vertina „aukščiausiais balais“.

Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi konservatorių remiama Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Kartu vykstančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.