Lietuvoje

2019.05.26 10:29

Vilniaus Lazdynų baseino statybos vėluos pusantrų metų

Ignas Jačauskas, BNS2019.05.26 10:29

2018-ųjų rudenį turėjęs būti pastatytas naujasis Lazdynų baseinas Vilniuje iškils tik 2020-ųjų pavasarį.

Baseiną su partneriais statančios bendrovės „Irdaiva“ vadovas Vitas Lopinys tvirtina, kad darbai užsitęsė dėl savivaldybėje užtrukusių techninio projekto korekcijų, todėl bendrovė šiuo metu teismuose siekia patvirtinti taikos sutartį su Vilniaus savivaldybe, ja statybų terminą ir siekiama nukelti į 2020-uosius.

Lietuvos apeliacinis teismas sutartį šią savaitę atmetė dėl galimų prieštaravimų Viešųjų pirkimų įstatymui ir nurodė ją koreguoti.

„Buvo nustatyti techninio projekto trūkumai dėl stogo konstrukcijų, trūkumų keitimas užtruko, siekiame nustatyti darbų atlikimui terminą. Pagal dabartinę realią situaciją, tai yra kitų metų kovo pabaiga-balandžio pradžia. Planuota baigti 2018-ųjų trečiąjį ketvirtį“, – BNS sakė V. Lopinys.

Anot jo, šiuo metu „vyksta diskusijos su savivaldybe“ dėl taikos sutarties korekcijų ir įmonė tikisi ją vėl teikti teismui. 

Apeliacinis teismas pagrįstais pripažino Vilniaus apygardos teismo argumentus, kad sutartyje numatyta sąlyga automatiškai nukelti darbų terminą, savivaldybei nevykdant sutarties įsipareigojimų (įskaitant ir techninio projekto korekcijų pateikimą laiku), „prieštarauja viešųjų pirkimų normoms ir principams“. Teigiama, jog sutartį galima keisti tik dėl nenumatytų aplinkybių, „nepriklausančių nuo šalių valios“.

Kitu ieškiniu teisme „Irdaiva“ siekia iš Vilniaus valdžios prisiteisti beveik 130 tūkst. eurų – tiek vertinami projekte nenumatyti papildomi betonavimo, armatūros darbai. Anot V. Lopinio, šis teisinis ginčas dar vyksta ir jo taikos sutartis neapima.

Statybų bendrovės vadovas taip pat informavo, kad šią savaitę baigiamos montuoti stogo konstrukcijos, dėl kurių ir buvo kilę ginčų su savivaldybe.

Savivaldybė kol kas sako nepriėmusi sprendimo, kaip toliau bus elgiamasi su taikos sutartimi ir koks bus numatytas galutinis statybų terminas.

„Šiuo metu vertiname situaciją, kol kas nėra jokio sprendimo“, – BNS sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Sovietmečiu statytas Lazdynų baseinas nugriautas pernai rugpjūtį, naująjį baseiną už 21,8 mln. eurų stato bendrovės „Irdaiva“ vadovaujamas konsorciumas, jame taip pat dalyvauja „Axis Power“, „MG Baltic“ valdoma „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Montuotojas“. 

Anot V. Lopinio, įtraukus papildomus darbus, galutinė baseino sąmata turėtų perkopti 22 mln. eurų.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.02.24 13:30

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki kovo 31-osios

siūloma atsisakyti kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse; atnaujinta 13.41
„AstraZeneca“ vakcina
Kauno pulsas 7

Lietuvoje

2021.02.24 10:54
Kauno pulsas

Matijošaičio siūlymą dėl „AstraZenecos“ vakcinų intervalo dozių Dulkys atmeta – skiepai veiksmingiausi po 12 savaičių

kritikuoja ir dėl judėjimo ribojimų tarp žiedinių savivaldybių
7
Globos namai/senatvė

Lietuvoje

2021.02.24 13:22

Beveik visi COVID-19 susirgę Lauksargių globos namų gyventojai buvo paskiepyti dviem dozėmis

NVSC atliks nuodugnų tyrimą; atnaujinta 16.30
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Lietuvoje

2021.02.24 08:37

Seimo pirmininkė neatmeta, kad prie parašų iniciatyvos prieš Raskevičių prisidėjo ir „valstiečiai“

partnerystės įteisinimui paramos ieškos ir opozicijos gretose; atnaujinta 09.50
Karantinas

Lietuvoje

2021.02.24 09:31

Lietuvoje per parą nustatytas 631 naujas koronaviruso atvejis, mirė dar 10 žmonių

atvejai globos ir slaugos namuose, darželiuose, įmonėse; atnaujinta 11.03