Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.26 10:10

Sekmadienį savo balsą atidavusi Šimonytė rinkimų kampaniją vadino ir nuobodžia

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.05.26 10:10

Ankstyvą sekmadienio rytą balsuoti į Antakalnyje esančią rinkimų apylinkę atvyko ir Ingrida Šimonytė. Jos konkurentas Gitanas Nausėda balsavo penktadienį, išankstinio balsavimo metu.

„Pasitikėjimo“, – taip, paklausta, ko linki Lietuvos žmonėms po prezidento rinkimų, atsakė kandidatė. Žurnalistams ji sakė linkinti, kad žmonės pasitikėtų išrinktu prezidentu, kad ir kas juo taptų, ir nebūtų taip, kad dar nespėjus ateiti pirmadieniui jau kalbėtų, kad išsirinko ne tuos ar ne tą.

Taip pat skaitykite

Paklausta, už ką balsavo ji atsakė trumpai – visada balsuojanti už geriausius.

Kalbėdama apie tai, kokie būtų jos pirmieji darbai, jeigu būtų išrinkta, I. Šimonytė sakė, kad pirmiausia reikėtų spręsti ministrų kabineto klausimus. Pagal Konstituciją, išrinkus naują prezidentą Vyriausybės nariai grąžina įgaliojimus ir turi būti patvirtinti iš naujo.

„Nauja Vyriausybė – tai labai aiškus darbas. Su naujais galimais ministrais kalbėtis man atrodo svarbiausia“, – sakė kandidatė. Paklausta, ar ji turi omenyje premjero S. Skvernelio pasitraukimą iš pareigų, ji atsakė: „Ne, visiškai ne. Vyriausybė grąžina įgaliojimus ir ministrų kaita yra galima. Čia net jei S. Skvernelis apsispręstų likti ir dauguma liktų ta pati, daryti kadrų pakeitimus ministrų kabinete yra ir premjero prerogatyva. Jis taip pat gali to norėti.“

Tačiau ji sakė, kad neturi jokių asmeninių nusistatymų prieš nei vieną ministrą, bet mano, kad pagrindinis reikalavimas ministrams – turėti besąlygišką premjero paramą ir atramą parlamento daugumoje. I. Šimonytė sakė mananti, kad yra ne vienas ministras, kuriam to trūksta. „Todėl reikia kažką keisti. Ką keisti lengviau – žmogų ar požiūrį – aš negaliu pasakyti“, – kalbėjo kandidatė.

Paklausta, kaip vertina rinkimų kampaniją, I. Šimonytė sakė, kad viskas vyko korektiškai, nuosaikiai ir gal net kiek nuobodžiai. Ji sakė, kad žmogui, kuris politikoje dalyvauja ne pirmus metus, nieko sunkaus joje neturėjo pasitaikyti.

„Žinoma, grafikai įtempti, susitikimų daug, renginių daug. Tai truputį fizinių jėgų atima, bet išsimiegi ir vėl viskas gerai“, – sakė politikė.

Kalbėdama apie tarptautinę politiką, I. Šimonytė sakė, kad jei būtų išrinkta, pirmojo vizito vyktų Varšuvą.

Sekmadienį renkami ir 11 Lietuvos atstovų Europos Parlamente. I. Šimonytė sakė, jog tikisi, kad išrinktieji politikai tikrai supras, ką svarsto EP, už ką jis atsakingas, už ką nėra atsakingas, ką veikia Lietuvos atstovai pačiame EP.

„Norėčiau, kad Lietuvai ten atstovautų kompetentingi, patyrę ir suprantantys ES klausimus žmonės. Manau, kad tokių sąrašų yra bent keletas, bet kadangi keleto negaliu pasirinkti, pasirinkau vieną – geriausią“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Nuo 20 val. per LRT TELEVIZIJĄ, LRT RADIJĄ ir naujienų portale LRT.lt kviečiame stebėti specialią rinkimų laidą iš Daukanto aikštės Vilniuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi