Lietuvoje

2019.05.26 09:29

Lietuvos vadovai sveikina Sakartvelą Nepriklausomybės dienos proga

BNS 2019.05.26 09:29

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sekmadienį pasveikino Sakartvelą šios šalies Nepriklausomybės atkūrimo metinių proga.

D. Grybauskaitė palinkėjo Sakartvelo prezidentei Salomei Zurabišvili ir šios šalies piliečiams sėkmės, klestėjimo, vienybės ir taikos, praneša Lietuvos prezidentūra. 

Pasak Lietuvos prezidentės, Lietuva ir toliau tvirtai rems Sakartvelą, šiai šaliai stiprinant ryšius su Europos Sąjunga ir NATO. 

Premjeras S. Skvernelis teigia, kad dialogas tarp Lietuvos ir Sakartvelo per daugelį metų tapo itin glaudus, o santykiai pavyzdiniais, rašoma Vyriausybės kanceliarijos pranešime. 

S. Skvernelis pabrėžė, kad Lietuva tvirtai rėmė ir rems Sakartvelo teritorinį vientisumą, taip pat šios šalies ir žmonių europinės bei transatlantinės integracijos siekius. 

Sakartvelo vyriausybė šalies nepriklausomybę paskelbė 1918 metų gegužės 26-ąją. Pirmoji nepriklausoma Sakartvelo Demokratinė Respublika gyvavo trejus metus, vėliau buvo prijungta prie Sovietų Sąjungos.