Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.25 11:14

Seimo pirmininkė abejoja dėl pasiūlyto pavardžių rašymo

ELTA 2015.06.25 11:14

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad pasiūlymas įteisinti pavardžių rašymą lotynišku raidynu taisytinas, nes iš esmės yra palankus tik lenkų tautinei mažumai Lietuvoje.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad pasiūlymas įteisinti pavardžių rašymą lotynišku raidynu taisytinas, nes iš esmės yra palankus tik lenkų tautinei mažumai Lietuvoje.

Ketvirtadienį Seime bus balsuojama, ar toliau svarstyti Gedimino Kirkilo ir Irenos Šiaulienės pasiūlymą pavardes ir vardus pase leisti rašyti lotyniškais rašmenimis – įvedant raides q, w ir x. Pati L. Graužinienė pripažįsta, kad pataisa nėra tobula, tačiau idėjai, kad tautinės mažumos savo pavardes galėtų rašyti originalo kalba, Seimo Pirmininkė teigia pritarianti.

„Svarstymo stadijoje, jeigu projektas bus pateiktas į plenarinių posėdžių salę, aš pritarsiu, o po svarstymo žiūrėsime iki priėmimo, kokie bus pasiūlymai“, – „Žinių radijui“ kalbėjo L. Graužinienė.

Anot Seimo vadovės, į pavardžių rašymą Lietuvoje žiūrima pernelyg siaurai, o I. Šiaulienės ir G. Kirkilo pasiūlymas yra labiau parodomasis gestas Lenkijai negu esminis problemos sprendimas.

„Tas projektas tikrai nėra tobulas ir, manau, kad jis pakankamai proginis. Visą laiką akcentuojama, kad jis gerins santykius su Lenkija, bet iš tiesų ši tema yra įsivėlusi į vietinius politinius žaidimus“, – teigė Seimo Pirmininkė.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija birželio viduryje Seimo prašymu pateikė išvadą, kurioje teigiama, kad vardai ir pavardės dokumentuose turi būti rašomi tik lietuviškais rašmenimis su tam tikromis išimtimis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi