Lietuvoje

2019.05.24 18:59

Kelionės tarp rinkimų: Šimonytė buvo išbučiuota, Nausėda Šiauliuose stabtelėjo nusipirkti uogų

Aistė Valiauskaitė, Aina Mizgirdė, Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.24 18:59

Per dvi savaites tarp rinkimų kandidatai į prezidentus daug laiko sostinėje nepraleido: ir Gitanas Nausėda, ir Ingrida Šimonytė keliavo po Lietuvą. Politologai sako, kad taip jie bandė gauti palankumą tų rinkėjų, kurie pirmajame ture balsus atidavė Sauliui Skverneliui. Be to, kas bus prezidentas, esą didžiąja dalimi lems regionų gyventojai – jų pusantro karto daugiau nei didmiesčiuose.

Lazdijų rajono renginyje kandidatė į prezidentus I. Šimonytė buvo išbučiuota, su vietos gyventojais ir bendravo, ir pozavo. Kitas kandidatas į prezidentus – G. Nausėda Šiauliuose stabtelėjo nusipirkti uogų. Vaikščiodamas po miestą spaudė ranką ne vienam gyventojui. 

Kandidatai į prezidentus antrajam turui ruošiasi kelyje – Vilniuje per dvi savaites tarp rinkimų jie leido ne itin daug laiko. Gyventojai sako, kad gyvas susitikimas su kandidatu prisideda sprendžiant, už ką balsuoti.

G. Nausėda lankėsi Panevėžyje, Alytuje, Plungėje, Mažeikiuose. I. Šimonytė – Lazdijuose, Šalčininkuose. Abiejų kandidatų keliai susikirto Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Radviliškyje, Ukmergėje. G. Nausėda pasirinko tuos miestus, kuriuose pats laimėjo ir pirmajame ture. I. Šimonytė – ten, kur liko antra po G. Nausėdos, išskyrus Kauną, kuriame lankėsi abu kandidatai – šiame mieste I. Šimonytė surinko kone 38 procentus balsų. 

I. Šimonytė neslepia – regionuose bando nusverti svarstykles į savo pusę. „Rinkomės pagal įvairius principus – tas savivaldybes, kur balsų skirtumas tarp manęs ir Gitano nebuvo didelis per pirmą turą, ir tas savivaldybes, kur labai geras rezultatas. Buvome Kaune, nes norėjome padėkoti kauniečiams už paramą pirmame ture“, – sakė kandidatė į prezidentus.

Ketvirtadienį G. Nausėda Panevėžyje buvo ne vienas, su prezidentu Valdu Adamkumi. Jie vyko stebėti krepšinio rungtynių. Apskritai G. Nausėda tikina, kad savo kelionėmis bandė aprėpti visą Lietuvą.

„Pažiūrėkite į Lietuvą ir pamatysite – ji nusidažiusi mūsų spalvomis ir tik kai kuriuose iš miestų mums dar yra kur pasitempti. Mūsų tikslas buvo kuo daugiau aplankyti, kad tai nebūtų tik kažkuris iš Lietuvos regionų, kad tai būtų visa Lietuva, kad turėtume visapusišką vaizdą – kaip žmonės gyvena ir Vakaruose, ir Šiaurėje, ir Pietuose, ir Rytuose“, – tikina G. Nausėda. 

Politologas Vytautas Dumbliauskas sako, kad G. Nausėda kiek populiaresnis tarp tų, kurie anksčiau palaikė S. Skvernelį, ir dabar bando perimti jo rinkėjus. 

Kaimuose, mažesniuose miestuose rinkėjų daugiau nei penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose. Todėl statistiškai rezultatą, pasak sociologų, lems mažesnių vietovių gyventojai.

„Didžiuosiuose miestuose yra 40 procentų rinkėjų. Aktyvumas buvo daugmaž panašus, jei jis liks kaip buvo, tai ne didžiuosiuose miestuose rinkėjų daugiau, jei vienas iš kandidatų ten pasirodys geriau, tai jis arba ji laimės“, – sako sociologė Rasa Ališauskienė. 

Vis dėlto, pasak politologų, I. Šimonytė ir G. Nausėda regionuose gali tikėtis į savo pusę palenkti ne visus buvusių kandidatų rinkėjus – tikėtina, kad dalis, kurių kandidatas po pirmojo turo iškrito iš kovos, balsuoti net neis.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Dvi savaites tarp pirmojo ir antrojo prezidento rinkimų turo kandidatai praleido keliaudami po regionus

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt