Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.24 20:20

Pranckevičius – apie klaidinančius Lietuvos politikų pasisakymus: EP šildymo kainų nesumažins, pensijų nepadidins

Antrasis prezidento rinkimų turas bei Europos Parlamento (EP) rinkimai vyks jau šį sekmadienį. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas juos vadina svarbiausiais EP rinkimais nuo tada, kai jie prasidėjo. Vis dėlto, vidiniai Lietuvos procesai šį Europai itin svarbų įvykį nustelbia.

„Tai be galo svarbūs rinkimai. 40 metų nuo tada, kai Europos Parlamentas buvo renkamas pirmą kartą tiesiogiai, 1979 metais. Turbūt niekada per šį laikotarpį Europos Sąjunga (ES) nebuvo tokioje kryžkelėje.

Pilna egzistencinių pasirinkimų. Per pastaruosius 5-erius metus išgyvenusi tiek daug smūgių – tiek vidaus, tiek išorės. (...) Lietuvoje tikrai matome štilį, ramybę“, – sako Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Anot jo, Lietuvoje vaizdas toks, kad EP rinkimai vyksta tik tarp kitko.

„Natūralu, kad prezidento rinkimai juos užgožia visa savo svarba. Vis dėlto, norėčiau matyti didesnį dėmesį šiems rinkimams, nes tai nėra kažkieno rinkimai, kažkokios tolimos Europos, tai yra mūsų rinkimai. EP rinkimai yra ir Lietuvos rinkimai“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako pašnekovas.

Kai kurie politikai naudoja žinutes, bandydami patekti į EP, kurios yra tinkamos vidaus rinkimuose, bet ne rinkimuose į EP. Pavyzdžiui, vienas iš šūkių – „Einame atstovauti Lietuvai“. Skamba ir tokie šūkiai, kaip „sumažinsime sąskaitas už šildymą“, „netylėsime, kai bus pažeisti Lietuvos nacionaliniai interesai“.

„Šildymo kainų nesumažins, pensijų Lietuvoje nepadidins, atlyginimų – taip pat. Sveikatos ir švietimo sistemos Lietuvoje nereformuos. Tai – mūsų pačių namų darbai, mūsų nacionalinės kompetencijos. Europos Parlamentas gali daryti įtaką energetikos, prekybos, aplinkosaugos politikoje. Taip pat kovoje su klimato kaita. Bendros konkurencijos teisės, duomenų apsauga“, – EK atstovybės Lietuvoje vadovas.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

„Laba diena, Lietuva“. Kas laukia Europos Sąjungos, kai Theresa May paliks savo postą?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi