captcha

Jūsų klausimas priimtas

Daugiau nei pusė apklaustų lietuvių mano, kad gyvenimas gerėja

Gyvenimas šalyje gerėja, rodo naujausia sociologinė apklausa.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Gyvenimas šalyje gerėja, rodo naujausia sociologinė apklausa.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu gegužės 23 – 31 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, gegužės mėnesį 36 proc. apklaustų 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į blogąją pusę, o šeši iš dešimties arba 63 proc. respondentų manė, kad reikalai šalyje gerėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Per paskutinius 2 mėnesius (lyginant su 2015 m. kovo mėnesio tyrimu) gyventojų nuomonė šiuo klausimu nesikeitė, o lyginant su vertinimais prieš metus 6 procentiniais punktais sumažėjo manančių, kad reikalai šalyje gerėja. 2014 metų gegužę situacijos gerėjimą matė 42 proc. gyventojų.

Didesni optimistai (maną, kad reikalai šalyje gerėja) yra vyrai, jaunimas iki 30 metų, miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (virš 800 eurų), apklausti studentai ir moksleiviai, vadovai bei specialistai ir tarnautojai, dešiniųjų pažiūrų rinkėjai.

Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis (iki 450 eurų per mėnesį), pensininkai, darbininkai ir ūkininkai, lenkų tautybės gyventojai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...