Lietuvoje

2019.05.23 14:43

Iš Baltarusijos į Lietuvą bandyta įvežti raketų paleidimo sistemos įrenginius

įranga atkeliavo iš Kinijos
LRT.lt, BNS2019.05.23 14:43

Muitinės pareigūnai pirmadienio vakarą Medininkų kelio poste sustabdė ir nepraleido į Lietuvą iš Baltarusijos dviem krovininiais automobiliais gabentos karinės įrangos krovinio – raketų paleidimo sistemos „M20 Missile Weapon System Model“, praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

Krovinį apžiūrėjo Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro Strateginių prekių inspekcijos specialistai. Įvertinus draudimus ir apribojimus gabenamai karinei įrangai, nuspręsta automobilius ir įrangą gražinti atgal į Baltarusiją.

Pirmadienį, apie 16 val. vakaro į Medininkų kelio postą atvažiavo du krovininiai automobiliai „Scania“. Vežėjai deklaravo gabenantys raketų paleidimo sistemą „Inoperative exhibition M20 Missile Weapon System Model“. Muitinės pareigūnai, įvertinę riziką ir tokio krovinio gabenimui taikomus draudimus ir apribojimus, į Medininkų kelio postą iškvietė Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro Strateginių prekių inspekcijos specialistus.

Kartu su muitinės atstovais, dalyvaujant transporto priemonių vairuotojams, jie apžiūrėjo gabenamas prekes. Nustatyta, kad M20 Missile Weapon System Model ir jos komplektą sudarantys komponentai priskirtini Bendrojo karinės įrangos sąrašo ML.4 daliai. Esant prekių gabenimo apribojimams buvo priimtas sprendimas krovininius automobilius grąžinti į Baltarusiją.

Muitinės kriminalinės tarnybos atstovas Gediminas Kulikauskas BNS sakė, kad raketų paleidimo sistemą bandyta išgabenti į Kiniją per Klaipėdos uostą.

Baltarusiją ši sistema iš Kinijos pasiekė geležinkeliais per Rusiją. Ji buvo eksponuojama karinėje parodoje Minske.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt