Lietuvoje

2019.05.24 16:14

JAV gyvenantis lietuvis verslą plečia gimtinėje: Lietuvoje yra tokių specialistų, kokių Čikagoje neradome

Edvardas Kubilius, Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2019.05.24 16:14

Lietuvos vardas tampa vis labiau žinomas pasaulyje dėl perspektyvių inžinierių ir puikios darbo kultūros, taip LRT RADIJUI sako informacinių technologijų įmonę Čikagoje turintis Aurimas Adomavičius.

Pašnekovas tikina Lietuvoje sukuriantis tokias darbo vietas, iš kurių žmonės nenori trauktis ir keltis svetur.

– Kuo Jūsų kompanija užsiima?

– Mūsų kompanija kuria programinę įrangą, pavyzdžiui, išmaniųjų telefonų mobiliąsias aplikacijas, kuriomis naudodamiesi žmonės gali pasitikrinti savo banko sąskaitos likutį. Taip pat kuriame interneto svetaines, portalus, aptarnavimo sistemas. Dauguma mūsų klientų priklauso finansinei industrijai.

Šį verslą įkūrėme prieš 11 metų Čikagoje. Kiek vėliau išsiplėtėme Lietuvoje: Vilniuje ir Kaune. Taip pat atsidarėme įmonės filialus Toronte ir Londone, nes supratome, kad, norėdami aptarnauti didžiausius pasaulio klientus, privalome turėti lengvesnę prieigą prie jų. Šiuo metu turime apie 450 darbuotojų, mums priklauso penki biurai.

– Ar lengva Čikagoje plėtoti verslą?

– Plėtoti verslą apskritai nėra lengva, nepaisant to, ar jis būtų Čikagoje, ar Lietuvoje, ar Londone. Mano manymu, mūsų pranašumas būnant Čikagoje yra tai, jog Amerikos rinka yra milžiniška, ją sudaro 350 mln. vartotojų, kalbančių ta pačia kalba ir turinčių vieną valiutą. Būvimas vidury Amerikos padeda prieiti prie rinkos ir suteikia palankesnes sąlygas plėstis.

Lietuvoje išsiplėtėme gana atsitiktinai. Kai Čikagoje įkūrėme įmonę, mūsų bendrovę sudarė vos 20 žmonių, niekur neturėjome kitų biurų, bet mūsų ryšiai su Lietuva taip ir nenutrūko. Mes supratome, kad Lietuvos universitetai paruošia labai gerus informacinių technologijų specialistus. Pradėjome darbuotis su keliais žmonėmis Lietuvoje ir supratome, kad tai yra labai geras darbo mentaliteto atitikmuo Amerikos rinkai, nes amerikiečiai tikisi konkretumo, jiems nereikia vyniojimo į vatą, viskas turi būti padaryta laiku.

Mes turime darbuotojų, kurie iš Lietuvos biuro persikėlė dirbti į Čikagą, nes mums reikėjo specifinių žinių specialistų, kurių Čikagoje neradome.

Atvesdami didžiausias įmones į Lietuvą, mes Lietuvoje sukuriame darbo vietas, iš kurių žmonės nenori trauktis ir važiuoti svetur, nes ten jie turi tokią pačią darbo aplinką, kaip ir Čikagoje. Lietuvos biurus įrenginėjame pagal tokius pačius standartus, mūsų darbo apmokėjimai Lietuvoje yra dideli, o sukurtos darbo vietos yra ilgalaikės. Žmonės mato naudą ir ateitį dirbdami Lietuvoje, tačiau gali aplankyti klientus tiek Amerikoje, tiek Londone.

– Ko Lietuva galėtų pasimokyti iš Amerikos darbo kultūros?

– Amerikoje yra labai švarus kapitalistinis mąstymas apie projektus ir jų naudos kūrimą, ko, manau, galėtų pasimokyti lietuviai. Veiksmai turi būti susiję su išėjimu į platesnę rinką. Kalbėdami su klientais Amerikoje apie bet kokį produktą, mes svarstome, kaip tai gali mums padėti greičiau išeiti į rinką ne metų, bet mėnesių bėgyje.

Žinoma, tai nėra vien Lietuvos, bet ir dalies Amerikos problema, kai valstybinių projektų įgyvendinimas trunka metų metus. Dirbant su komerciniais projektais, ypač Amerikoje, greitas išėjimas į rinką yra labai svarbus, tai, mano manymu, greičio impulsas šioje vietoje yra ypač svarbus.

Man smagu, kad mes galime įnešti šiek tiek amerikietiškos kultūros į Lietuvos biurus, nes amerikietiška darbo kultūra, darbuotojų elgesys ir atsipalaidavimas yra kitoks, jie nebijo būti savimi. Atvirumas ir integracija tarp biurų yra labai svarbu. Visame pasaulyje ypač trūksta gerų specialistų, todėl nuolat galvojame, kaip pasėti šalyje sėklą, kuri leistų ateityje pritraukti dar daugiau profesionalų ir gerintų valstybės lygį.

– Jūsų darbuotojai Čikagoje žino apie Vilnių?

 – Taip, be abejo. Visiems yra tekę lankytis Lietuvoje. Įdomu tai, kad dauguma žmonių iš didelių įmonių žino apie Lietuvą, yra ten lankęsi. Lietuvos vardas, ypač iš inžinerinės pusės, darosi gana žinomas pasaulyje, nes visi žino, jog ten gausu puikių inžinierių ir labai gerai darbo kultūra.

Čikagoje lankėsi LRT RADIJO žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius. Jų kelionė yra dalis projekto „Keturi milijonai“, kuris skirtas Pasaulio lietuvių metams.

Išsamiau – interviu su Aurimu Adomavičiumi įraše.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.