Lietuvoje

2019.05.23 12:30

Vienas labiausiai Europoje ieškotų lietuvių naudojo daug konspiracijos: turėjo įvairių pavardžių dokumentų

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2019.05.23 12:30

Lietuvos pareigūnai, bendradarbiaudami su Jungtinės Karalystės ir Airijos teisėsaugos institucijomis, sulaikė nuo 2006 metų besislapsčiusį nužudymu įtariamą Marių Civinską.

1983 metais gimęs vyras buvo paskelbtas vienu labiausiai ieškomų asmenų Europoje.

Galiausiai, po ilgo tyrimo ir gavus tam tikrus duomenis buvo nustatyta tiksli ieškomojo buvimo vieta. Nustačius tikslią slapstymosi vietą, iš anksto suplanuotos tarptautinės operacijos metu gegužės 17 d. M. Civinskas buvo sulaikytas Airijoje, Korko mieste.

„Buvo identifikuotas asmuo, kur gyvena, ir gegužės 17 dieną, kontroliuojant bylą Klaipėdos pareigūnams, įtariamasis buvo sulaikytas Korko mieste Airijos specialiųjų tarnybų ir policijos pareigūnų“, – trumpai apie sulaikymo operaciją žurnalistams sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Komentuodamas apie besislapsčiusio M. Civinsko gyvenimą, Klaipėdos apskrities policijos komisariato vadovas sakė, kad įtariamasis naudojo daug konspiracijos priemonių, buvo pakeitęs tapatybės dokumentus, taip pat naudojosi kitais dokumentais, kurie jo tikrosios tapatybės nepatvirtindavo.

M. Civinskas net kelis kartus keitė įvairius dokumentus, dalis jų buvo lietuviškomis pavardėmis.

„Konspiratyviai elgėsi ir jo artimoji aplinka, giminaičiai. Daugiausia darbo pareigūnams reikėjo įdėti indentifikuojant, kur slapstosi įtariamasis“, – sakė policijos viršininkas.

Ar nužudymu įtariamas M. Civinskas gyvendamas Airijoje galėjo vykdyti nusikaltimus, Lietuvos pareigūnai teigia duomenų kol kas neturintys.

Lrt.lt primena, kad 2006 m. balandžio mėn. 1983 m. gimęs Marius Civinskas Palangoje konflikto tarp kelių asmenų metu, kaip įtariama, galimai nušovė 1978 m. gimusį vyrą. Iškart po galimai įvykdyto nužudymo įtariamasis sėkmingai pasislėpė nuo teisėsaugos pareigūnų, vėliau išvyko į užsienį, kur nuolat keisdamas gyvenamąją vietą bei laikydamasis konspiracijos slapstėsi trylika metų. 2016 m. įtariamasis nužudymu Europolo ir Europos besislapstančių asmenų tinklo „ENFAST“ buvo įtrauktas į Europos labiausiai ieškomų asmenų sąrašą „MOST WANTED“.