Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.24 16:23

Demokratijos veikimu patenkinti 39 proc. gyventojų

ELTA 2015.06.24 16:23

Šalyje demokratijos veikimu patenkinti 36 proc. gyventojų, tačiau demokratijos veikimo šalininkų mažiau nei jos priešininkų, rodo tyrimas.

Šalyje demokratijos veikimu patenkinti 36 proc. gyventojų, tačiau demokratijos veikimo šalininkų mažiau nei jos priešininkų, rodo tyrimas.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu gegužės 23–31 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, 2015 metų gegužę pusė (51 proc.) apklaustų 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija, o keturi iš dešimties (39 proc.) respondentų buvo patenkinti demokratija Lietuvoje. Dešimtadalis (10 proc.) neturėjo nuomonės ar neatsakė į šį klausimą.

Lyginant su gyventojų vertinimais tiek prieš 2 mėnesius, tiek prieš metus, patenkintų tuo kaip veikia demokratija Lietuvoje padidėjo 3 procentiniais punktais.

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, daugiau patenkintas jaunimas iki 30 metų (47 proc. patenkinti), miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu (50 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (47 proc.), dešiniųjų pažiūrų respondentai (51 proc.).

Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyrai, vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu, lenkų ir rusų tautybių gyventojai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi