Lietuvoje

2019.05.23 11:20

Reakcija į LRT tyrimą: Karbauskis Bako skaidrumu neabejoja, socdemai – ragina trauktis

atnaujinta 12.48
Paulina Levickytė, ELTA, LRT.lt2019.05.23 11:20

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis po atlikto LRT tyrimo parlamentaro Vytauto Bako skaidrumu neabejoja. Pasak jo, žurnalistiniai tyrimai nėra institucijos, kurios tirtų ir konstatuotų faktus apie parlamentarų skaidrumą.

„Tyrimų skyrius nėra institucija, kuri nustatytų buvo ar nebuvo naudojama. Tam yra VRK ir kitos institucijos. Jeigu kalbant apie Seimo rinkimus, tai finansavo LVŽS. (...) Nebūčiau šalininkas tikėti tyrimais, kurie atliekami, neseniai girdėjome skandalą su 15 min. tyrimų skyriumi, tikiuosi, kad to nėra su LRT. Vėlgi aš neimčiau abejoti mūsų kolega, kad kažkas kažką pasakė, bus ištirta ir nustatyta, tuomet ir šnekėsimės“, – teigė R. Karbauskis.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui kandidatuojant į Seimą galėjo būti panaudotos ir pareigūnų savišalpos fondo lėšos.

„Fondas skirtas į nelaimę patekusiems pareigūnams remti. Pinigai keliaudavo per V. Bako ir dar kelių aktyvių profsąjungiečių įsteigtą asociaciją. Teigiama, kad V. Bakui mokėta už tai, kad jis parengė pareigūnų interesus atitinkančią teisėsaugos programą, kuri tapo jį iškėlusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų programos dalimi“, – rašoma LRT portale.

Socialdemokratai: neišsklaidęs abejonių Bakas turi trauktis

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui vadovaujantis „valstietis“ Vytautas Bakas turi pasitraukti iš užimamų pareigų, jei nebus išsklaidytos abejonės dėl galimai neteisėto pareigūnų savišalpos fondo lėšų naudojimo, teigia Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos atstovai.

„Aiškėja, kad vienam svarbiausių Seimo komitetų vadovaujantis politikas į nelaimę patekusiems pareigūnams skirtus pinigus galėjo naudoti savo rinkimų kampanijai. V. Bakas turi kuo greičiau atsakyti į klausimus, patvirtinti arba paneigti šią informaciją. Jei šešėliai nebus išsklaidyti, V. Bakas turi trauktis“, – sako LSDP frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Pasak Algirdo Syso, Seimo LSDP frakcijos seniūno pavaduotojo, žiniasklaidoje paskelbti duomenys rodo, kad už profesinių sąjungų pinigus „valstietis“ V. Bakas galėjo vykdyti savo rinkimų į Seimą kampaniją.

A. Sysas teigia, kad V. Bakas, visą laiką kitiems kėlęs aukštus skaidrumo standartus, turėtų trauktis iš užimamų Seimo komiteto pirmininko pareigų ir labai aiškiai atsakyti į visus klausimus dėl savišalpos fondo lėšų naudojimo.

„Viešai pateikti labai rimti įtarimai, kuriuos reiškia pačių profesinių sąjungų atstovai. Gaunamos savišalpos fondo lėšos, o vėliau, panašu, jos galėjo būti pervestos „valstiečių“ kandidatui V. Bakui kaip aukos. Tad kokia nelaimė nutiko V. Bakui, kad prireikė tų savišalpos fondo pinigų?“ – klausia A. Sysas.

Jis Seimo „valstiečiams“ siūlo aiškintis šią situaciją ir elgtis principingai.

„Nesame komisijų šalininkai, tačiau „valstiečiams“, kurie taip mėgsta įvairias komisijas, dėl V. Bako veiklos siūlome tokią sudaryti ir atsakyti į visus kylančius klausimus“, – pridūrė jis.