Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.23 17:16

Sinoptikės prognozės: apie atsitraukiančią šilumą ir tai, kokių orų sulauksime birželį

Šiluma trauksis su trenksmu, tačiau nuo pirmadienio oro temperatūra pamažu kils ir savaitės viduryje bus 21–23 laipsniai šilumos, taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Jos teigimu, galima tikėtis vasariško ir šilto birželio.

– Ar trečiadienį būta gegužės šilumos rekordų?

– Pastaruoju metu tokių šiltų gegužės pabaigų vis daugiau, tačiau šįkart rekordo nepasiekėme. 2014 ir 2016 metais gegužės pabaigos buvo labai šiltos, pernai šio mėnesio galas taip pat buvo karštas: Druskininkuose buvo užfiksuota net 32,7 laipsnių temperatūra. Šiame amžiuje gegužė tampa vasaros mėnesiu.

Panašu, kad gegužės mėnesiui sausros tampa taip pat vis būdingesnės. Balandį beveik nelijo, o gegužę lietaus taip pat stokojama. Nors buvo liūčių su perkūnija, kol kas normalesnis lietaus kiekis iškrito tik vakariniame šalies pakraštyje – iki 50 litrų į kvadratinį metrą. Centriniuose šalies rajonuose ir vidurio Lietuvoje lietaus būta vos 6–10 litrų į kvadratinį metrą per 22 mėnesio dienas. Po sauso balandžio tai visiškai negerina situacijos, nes žemė vis dar yra labai sausa ir su ugnimi reikia būti atsargiems.

– Kokios tolimesnės prognozės?

 – Ketvirtadienį šiluma trauksis su trenksmu, pūs gerokai stipresnis vėjas. Rytiniuose šalies rajonuose oras spės sušilti iki 22–27 laipsnių, o pajūryje atsisukęs vakarų vėjas nuo jūros atneš šaltesnį oro gūsį – bus vos 18 laipsnių šilumos.

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio kasdien vis labiau vės. Penktadienį bus 19–24 laipsniai šilumos, prie jūros apie 16. Šeštadienį oro temperatūra bus apie 21–22, prie jūros laikysis 17 laipsnių šiluma.

Kol kas liūdniausias atrodo sekmadienis – bus debesuota, tikėtina, kad palis ir bus vos 13–18 laipsnių, ką turėjome savaitės pradžioje naktimis.

Nors sekmadienis ir bus vėsesnis, nuo pirmadienio temperatūra pamažu kils ir savaitės viduryje bus 21–23 laipsniai šilumos. Ne karšta, bet maloniai šilta.

– Ar birželis taip pat bus vasariškas?

– Pagal dabartinius skaičiavimus ir sudarytas prognozes, birželis numatomas apie puse laipsnio šiltesnis nei vidutinė klimato norma. Tai reiškia, kad galima tikėtis vasariško ir šilto birželio.

– Kokia situacija Lietuvos upėse ir ežeruose?

– Vanduo sparčiai šyla, netgi jūra jau sušilo iki 14 laipsnių, o ežeruose ir upėse svyruoja 18–19 laipsnių temperatūra, dėl to maudytis jau malonu. Seklesnėse upėse vanduo yra sušilęs ir iki 21 laipsnio, pavyzdžiui, Nemunėlyje ir Šešupėje. Išties šiltas ir vasariškas vanduo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi