Lietuvoje

2013.01.19 13:55

Opozicinių konservatorių lyderis A. Kubilius: saugosime valdžią nuo klaidų

Eglė Digrytė, 15min.lt2013.01.19 13:55

Po rinkimų opozicijoje atsidūrusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai stengsis apsaugoti naująją valdžią nuo klaidų, bet rems ją, jei bus įgyvendinami tam tikri darbai. Taip šeštadienį partijos tarybos posėdyje pareiškė jos pirmininkas, opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Po rinkimų opozicijoje atsidūrusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai stengsis apsaugoti naująją valdžią nuo klaidų, bet rems ją, jei bus įgyvendinami tam tikri darbai. Taip šeštadienį partijos tarybos posėdyje pareiškė jos pirmininkas, opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

„Gal ir gerai, kad naujoji valdžia dar nedaug nuveikė, – nedaug ką sugadino“, – pradėdamas savo kalbą kolegoms su ironijos gaidele balse teigė jis.

Pasak ekspremjero, buvusių valdančiųjų konservatorių dabar laukia naujos užduotys – „būti konstruktyvia opozicija ir kitokia opozicija, nei matėme ketverius metus“.

Ankstesnę kadenciją socialdemokratai ir kitos tuometės opozicinės partijos esą elgdavosi destruktyviai ir neatsakingai. „Mes elgsimės kitaip, skirtingai nuo socialdemokratų, kurie atsakingiau pradeda elgtis tik patekę į valdžią. Mes esame atsakingi tiek valdžioje, tiek opozicijoje“, – aiškino parlamentaras.

„Stengsimės apsaugoti (valdančiąją koaliciją – red. past.) nuo klaidų, bet remsime, jei ji įgyvendins pažadus laikytis finansų drausmės, artimiausiu metu įvesti eurą, užtikrinti energetinę nepriklausomybę, išsaugoti užsienio politikos tęstinumą“, – kalbėjo A. Kubilius.

Politiko žodžiais, vienas pirmųjų konservatorių darbų bus šešėlinės Vyriausybės veikla. Jau dabar kiekvieno pirmadienio popietę jos nariai renkasi aptarti, ką tą savaitę planuoja nuveikti Vyriausybė ir Seimas.

Pasak pirmininko, konservatoriai po rinkimų „turi padaryti racionalias išvadas ir pasiraitoję rankoves imtis darbų“. Partijai esą reikėtų pasistengi sustiprėti Klaipėdoje ir Šiauliuose, taip pat siekti kartų kaitos.

Europos Parlamento narys, partijos Politikos komiteto pirmininkas Vytautas Landsbergis savo ruožtu siūlė apsispręsti, ar „užimame iš tikrųjų principinę opozicinę poziciją, ar esame sistemos dalis“.

Jis pateikė pavyzdį – būtinybę turėti nuomonę dėl noro sumažinti prezidento įtaką teisėsaugos struktūroms.

„Turime turėti poziciją, bet jei tam priešinsimės, išgirsime pastabų, kad anksčiau nesipriešinome, – aiškino V. Landsbergis. – Mūsų pačių nuoseklumas yra problema, kuri mūsų nesustiprina kaip partijos, kuriai rūpi tvirta, nuosekli valstybės pozicija.“

Posėdyje A.Kubilius taip pat stebėjosi dėl valdžios dviveidiškumo, atsiskleidusio per Sausio 13-ąją. Jis kartu su Seimo vicepirmininke Irena Degutiene priešinosi, kad per Laisvės gynėjų dienos minėjimą būtų suteiktas žodis signatarui Zigmui Vaišvilai, o paskui visi „stebėjosi, kad jis neišmintingai kalba“.

Kaip jau skelbėme, šis pranešė, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė 1990-ųjų liepą už gerą darbą Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje buvo apdovanota būsimo perversmo organizatoriaus Valentino Lazutkos.

Per spalį vykusius parlamento rinkimus buvusi valdančioji TS-LKD gavo 15 proc. rinkėjų balsų ir turi 33 atstovus Seime. 

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59