Lietuvoje

2019.05.23 10:28

Jakeliūnas nepritaria „valstiečių“ sprendimui remti Nausėdą: bankai negali dalyvauti politikoje

Bakas taip pat nepalaiko Nausėdos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime narys Stasys Jakeliūnas nepritaria LVŽS sprendimui antrajame prezidento rinkimų ture remti Gitano Nausėdos kandidatūros.

LRT.lt kalbintas S. Jakeliūnas teigė, kad SEB banke dirbusio G. Nausėdos sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose jis vertino skeptiškai nuo pat pradžių ir ši pozicija, pasak parlamentaro, nepasikeitė.

„Aš visada turėjau kitokią nuomonę šiuo klausimu. Praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje aš kreipiausi į SEB banką, nes, mano nuomone, bankai negali dalyvauti politikoje, o žmogus, kuris dirbo banke ir eina į politiką, tikėtina, ir toliau sąmoningai ar ne atstovaus bankui“, – argumentus, kodėl nereikėtų remti G. Nausėdos kandidatūros prezidento rinkimuose, vardijo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas.

Jis tvirtino, kad G. Nausėda, nepaisant to, kad išėjo iš SEB banko, kuriame dirbo daugelį metų, gali turėti sąsajų su buvusia darboviete.

S. Jakeliūnas patikino prezidento rinkimuose nepalaikysiantis nei G. Nausėdos, nei Ingridos Šimonytės.

„Aš balsuosiu prieš abu kandidatus“, – teigė „valstiečių“ frakcijos narys.

Jis pažymėjo nepritaręs ir LVŽS sprendimui kviestis į susitikimą abu į antrąjį prezidento rinkimų turą patekusius kandidatus.

S. Jakeliūnas, kuris nėra LVŽS narys, pažymėjo, kad jo ir LVŽS nuomonių susikirtimas dėl galimos paramos kažkuriam iš kandidatų į prezidentus jam netrukdo toliau dirbti su „valstiečiais“.

„Ne, tikrai ne. Bent jau šituo klausimu nėra problemos. Tai yra nuomonių įvairovė“, – komentavo S. Jakeliūnas.

„Valstiečių“ frakcijos narys teigė, kad LVŽS sprendimas prezidento rinkimuose neturės jokios įtakos BFK atliekamam tyrimui prieš dešimtmetį buvusios finansinės krizės Lietuvoje priežastims nustatyti. S. Jakeliūno teigimu, jis pats jokių priekaištų iš LVŽS dėl atliekamo tyrimo nesulaukė.

Nepritarė ir kitas „valstietis“

Aiškėja, kad S. Jakeliūnas ne vienintelis „valstietis“, nenorintis palaikyti G. Nausėdos. Premjero Sauliaus Skvernelio rinkimų štabui vadovavęs Vytautas Bakas socialiniame tinkle pasidalino nuotrauka, kurioje jis stovi prie balsadežės, o jo švarko kišenėje – taškeliais marginta skarelė.

„Balsavau už skaidrumą, už tolimesnį apsivalymą nuo interesų grupių. Už tai, kad valdžios įstaigos tarnautų žmonėms. Geriau jau priklausyti nuo partijos, kad ir opozicinės, nei nuo interesų grupių, įpratusių vairuoti nuo galinės sėdynės. Geriau daug skaidrių mažų burbuliukų, nei šešėlyje
pučiami burbulai“, – prie nuotraukos rašė V. Bakas. 

Nors nė vieno kandidato pavardės jis neįvardijo, panašu, kad balsą atidavė I. Šimonytei, nes ji Seime dirba opozicijoje ir yra remiama konservatorių, o tarp jos rėmėjų išpopuliarėjo aprangos akcentas – burbuliukai.

R. Karbauskis kategoriškas: jei neremtų G. Nausėdos, laimėtų I. Šimonytė

Dar balsavimo išvakarėse visiškai priešingą nuomonę išreiškė „valstiečių“ partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kuris netiesiogiai paragino remti ekonomistą, o ne buvusią finansų ministrę.

Anot R. Karbauskio, ir vakar vykusi diskusija su kandidatu G. Nausėda frakcijos posėdyje Seime rodo, kad tik aktyvus Lietuvos žmonių dalyvavimas ir balsavimas už Gitaną Nausėdą suteiks viltį, jog vietoj politinės konfrontacijos ir susiskaldymo bus pereita prie dialogo, o korupcinius nusikaltimus, interesų grupių poveikį politikai bei valstybei padarytą žalą tirs ne specialiosios Seimo komisijos, o tikrai nepriklausomi prokurorai, kurių tyrimų niekas nebandys stabdyti ar kitaip nedarys įtakos. 

„Jos sprendimai gulė ne tik ant pensininkų pečių, kurių pinigais iš „Sodros“ buvo dengiama valstybės skola, bet palietė ir šiandienos jaunus žmones, kurie tampa įkaitais už tuomet neatsakingai padarytus ir didelę žalą atnešusius sprendimus“, – sako jis. 

Prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą konservatorių kandidatu G. Nausėdą vadinęs „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis valdybos posėdžio išvakarėse pareiškė siūlysiąs paremti G. Nausėdą, kad nelaimėtų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta Seimo narė Ingrida Šimonytė.