Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.23 06:37

Į Vilniaus savivaldybės ir bendruomenės ginčą įsitraukia ministras: ragina stabdyti medžių kirtimą

Į Vilniaus savivaldybės ir Antakalnio bendruomenės ginčą dėl Sapiegų parko įsitraukė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika – jis ragina savivaldybę stabdyti planuojamą medžių kirtimą ir svarstyti alternatyvas.

Dėl to šiandien kviečiamas kelių institucijų pasitarimas, po kurio savivaldybei turėtų būti pateikta oficiali ministerijos rekomendacija. Iki šiol Antakalnio bendruomenė priekaištavo, kad savivaldybė ketina iškirsti apie 200 medžių, su bendruomene neva nederina kitų rekonstrukcijos darbų, po kurių parkas turėtų virsti barokiniu.

„Kaip bendruomenės mūsų pagrindinis priekaištas yra kad apie mus apie projektą nešnekama. Kai 2015 buvo suderinta projektavimo užduotis, kad reikia sutvarkyti visą parką atkuriant barokinę dalį, kažkokius elementus paremtus tyrimais, tai kur matome projekto pasikeitimus, visą parką tvarkyti atsisakyta, tvarkoma tik dalis, kur nepanašu, kad gausis barokinė“, – sako Antakalnio bendruomenės narys Eduardas Kriščiūnas.

„Galbūt komunikacija galėjo būti geresnė ir jai geriau pasiruošta, bet aš didesnių nenuoseklumų neįžvelgčiau, tai labiau tokios interpretacijos, ir taip  vadinami užvažiavimai ant savivaldybės, kad čia barokas, pusiau barokas, tai toks fantazavimas iš esmės“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi