Lietuvoje

2019.05.22 22:26

Kandidatų į Europos Parlamentą piniginės: turtingiausio sąskaitoje – 27 mln. eurų

Jau ateinantį pirmadienį bus aišku, kas pateko į Europos Parlamentą. Lietuvai atstovaus vienuolika parlamentarų. Iš viso į europarlamentą 16 partijų bei visuomeninių komitetų kelia 301 kandidatą.

Vyriausioji rinkimų komisija sudarė kandidato portretą – tai 51-erių metų vyras, deklaravęs turto už maždaug 290 tūkstančių eurų.

Rinkėjams balsuojantiems Europos Parlamento rinkimuose yra iš ko rinktis – į vienuoliką vietų taikosi 301-as kandidatas – 198 vyrai ir 103 moterys. Tai daugiau kandidatų nei rinkimuose 2014-aisiais.  Vyriausioji rinkimų komisija išanalizavo jų anketas ir nupiešė kandidato portretą. 

„Kandidatas tai yra 51 metų vyras, visai neseniai prieš tris mėnesius atšventęs savo gimtadienį, dažniausiai pasitaikantys vardai buvo Kęstutis arba Andrius, deklaravę turto už 290 tūkst. eurų“, – trumpai kandidato portretą nupiešė VRK vadovė L. Matjošaitytė.

Pasak L. Matjošaitytės, užimti šias vietas europarlamente taikosi ir šeši teisti asmenys.

Daugiau kaip trečdalis visų kandidatuojančiųjų yra susituokę, nevedusių ar netekėjusių apie 11 procentų, vienas procentas našlių. Dauguma kandidatų lietuviai, tačiau patekti į europarlamentą siekia  ir lenkų, rusų, viena graikė, moldavas, prancūzas, totorius, žydas.

Į Europos Parlamentą veržiasi ypač daug Seimo narių, kai kurių partijų sąrašuose surikiuota vos ne visa seimo frakcija.

Turtingiausias kandidatas – deklaravęs 27 milijonus eurų – Antanas Guoga iš Centro partijos, 6 milijonus deklaruoja „Žaliųjų“ partijos kandidatas Remigijus Lapinskas, 5 mln. – Valstiečių ir žaliųjų kandidatas Šarūnas Marčiulionis.

Daugiau nei pusė kandidatų turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą, tokių daugiausia Lietuvos žaliųjų , Darbo , socialdemokratų partijose.

Europos parlamento biuro Lietuvoje atstovas teigia, kad kadenciją baigiančiame europarlamente - 37 proc moterų, iš Lietuvos tik dvi.

Į jau kadenciją bebaigiantį europarlamentą prieš penkerius metus buvo perrinkta pusė parlamentarų. Tačiau kai kurios šalys vėl suteikė mandatą tik, pavyzdžiui, 16-ai procentų buvusių parlamentarų, kitos - perrenka beveik visus.

Oficialiai dabartinio Europos parlamento kadencija baigiasi liepos 1-ąją, liepos 2-ąją į pirmą sesiją rinksis jau naujasis.