Lietuvoje

2019.05.22 18:59

Alytuje įamžintas per Holokaustą nukentėjusios garsios šeimos atminimas

Alytuje atminimo akmenimis įamžintas per Holokaustą nukentėjusių Šeinės ir Mendelio Bokšickių šeimos atminimas.

Advokatas, Alytaus policijos ir savanorių ugniagesių brigados steigėjas Mendelis Bokšickis daug prisidėjo prie miesto savivaldos kūrimo. Atminimo akmuo šiandien įmontuotas ir jo žmonai, sušaudytai Paneriuose, atminti bei iš Izraelio atvykusiems Mendelio Bokšickio sūnui ir dukrai.

„Svarbus emocinis įvykis, susijęs su žydų tautybė žmonėmis, kurie čia gyveno šalia lietuvių brolių ir sesių. Bokšickių šeimos nariai daug prisidėjo kuriant  Alytaus savivaldą. Mendelis kūrė Alytaus policijos pajėgas ir gaisrininkų brigadą. Žmogus, kuris padarė labai daug dėl Alytaus. Svarbu pagerbti jį ir jo šeimą“, – teigė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Moimonas.

Mendelis Bokšickis 1918-aisiais atkūrus Lietuvos valstybingumą, aktyviai dalyvavo kuriant Alytaus miesto ir apskrities savivaldą, buvo tarybos nariu.

Pagerbiant Mendelio Bokšickio žmonos Šeinės atminimą - ji kalėjo Vilniaus gete, o 1943 – siais spalį  sušaudyta Paneriuose, atminimo akmenį į šaligatvį įdėjo jos anūkas.

Pačiam Mendelio Bokšickio sūnui Sadijai Bahatui, kalintam penkiose koncentracijos stovyklose,  gyvenančiam Izraelyje,  atminimo akmenį  į šaligatvį įmontavo jo dukra, o  seseriai  Lilijai Bokšickytei, kuriai lietuvių pagalba pavyko išsigelbėti – anūkas.

Atminimo akmenys  įmontuojami prie buvusių namų, mokymosi įstaigų, , taip primenant, kad per Holokaustą nukentėjo ar žuvo konkretūs žmonės, kūrę vietos bendruomenes. Lietuvos žmogaus teisių centro duomenimis,  pasaulyje įmontuota apie 70 tūkstančių tokių atminties ženklų ,kartu jie sudaro dižiausią pasaulyje memorialinį muziejų po atviru dangumi.  

Žinios. Rūta Meilutytė palieka sportą