Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.22 18:41

Neformaliojo švietimo krepšeliui kitąmet ketinama skirti 7 mln. daugiau

Neformaliojo švietimo krepšeliui kitąmet ketinama skirti 19 mln. eurų – 7 mln. daugiau nei šiemet, trečiadienį praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

2017 metais neformaliojo ugdymo krepšeliui iš viso skirta 8,2 mln., pernai – 11 mln., šiemet – 12 mln. eurų.

Teigiama, kad pernai neformaliojo vaikų švietimo krepšeliu naudojosi 22 proc. vaikų, o šiemet – 28 proc. Iš viso įvairius neformaliojo švietimo užsiėmimus mokyklose ir kitur lanko daugiau nei 195 tūkst., arba daugiau kaip 60 proc. mokinių. 

„Norime, kad į neformaliojo švietimo veiklas įsitrauktų bent 75 proc. visų mokinių. Todėl suplanuotas didesnis finansavimas neformaliojo švietimo prieinamumui didinti, ypač ten, kur tokių užsiėmimų pasiūla vis dar maža, būtent kaimo vietovėse, miesteliuose“, – BNS perduotame komentare cituojamas ministras Algirdas Monkevičius.

Ministerijos duomenimis, daugėja ne tik vaikų, besinaudojančių neformaliojo švietimo krepšeliu, bet ir teikėjų, siūlančių programas, ir pačių programų.

Jeigu 2017 metais 1054 programas siūlė 1147 teikėjai, tai šiemet užregistruota 1206 laisvieji mokytojai ir organizacijos, siūlančios 2310 programų. 

Daugiausia siūloma sporto, choreografijos, muzikos programų, informacinių technologijų, pilietiškumo ir saugaus eismo programų vaikams. 

Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis įvestas 2015 metais kaip tikslinė valstybės dotacija neformaliajam vaikų ugdymui.

Įvairių tiekėjų, organizacijų siūlomas programas akredituoja savivaldybė.

Mokiniui, kurio tėvai pasirašo sutartį su programos tiekėju, valstybė skiria neformaliojo švietimo krepšelį – iki 20 eurų. Dauguma savivaldybių skiria po 15 eurų, dvi savivaldybės – Kėdainių rajono ir Visagino – šiemet skyrė 16,5 ir 20 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi