Lietuvoje

2019.05.22 18:04

Įvertino Nausėdos ir Šimonytės bendravimą su „valstiečiais“: kiekvienas jų apskaičiavo motyvus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.22 18:04

Į prezidentus kandidatuojantis ekonomistas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su valdančiųjų „valstiečių“ frakcija Seime dėl galimos paramos antrajame rinkimų ture.

„Valstiečiai“ į posėdį kvietė ir kitą kandidatę, konservatorių iškeltą buvusią finansų ministrę, parlamentarę Ingridą Šimonytę, tačiau ji atvykti atsisakė, motyvuodama įtempta darbotvarke.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ viešėjusi politologė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politiko mokslų profesorė Ainė Ramonaitė sako, kad nesunku nuspėti, jog „valstiečiai“ greičiausiai parems ekonomisto Gitano Nausėdos kandidatūrą, tokių ženklų buvo jau gerokai anksčiau, praktiškai pasibaigus pirmajam turui.

„Klausimas vienas, ar tą paramą „valstiečiai“ išreikš labai aiškiai, ar tai bus paminėta tik tam tikromis užuominomis. Ko gero, tos užuominos rinkėjui yra svarbiau nei oficialus pareiškimas, nes matyti, jog jau susidėliojo kairės ir dešinės tam tikros linijos“, – sakė politologė‘.

A. Ramonaitės teigimu, G. Nausėdui šiuo metu reikia kuo platesnės paramos rato, todėl apsilankymas, o ne ignoravimas „valstiečių“ kvietimas buvo geras žingsnis.

„G. Nausėdos sėkmę antrajame ture garantuotų plačiąja prasme kairiųjų parama, įskaitant ir „valstiečių“ rinkėjus balsų surinkimas. Manau, kad jis aiškiai apsisprendė, jei jau ir buvo kažkokia įtampa tarp S. Skvernelio ir G. Nausėdos, dabar, greičiausiai to nebelikę. Yra tokia rizika, kad jis dalį rinkėjų tokiu būdu praranda, bet greičiausiai buvo paskaičiuota, kur tų rinkėjų prarandama, o kur daugiau išlošiama“, – apie G. Nausėdos renkamus paramos balsus kalbėjo A. Ramonaitė.

Paklausta, ar naujas prezidentūros vadovas išlaikys šiltus santykius su valdančiaisiais, o gal bus konfrontacija, A. Ramonaitės manymu, yra gana sunku pasakyti, kokios taktikos laikysis naujas šalies vadovas, tačiau pradžioje greičiausiai bus bandoma apsižiūrėti, įvertinti situaciją.

„Manau, kad pradžioje nebūtų tos konfrontacijos, o vėliau, gali iškilti įvairių situacijų. Prezidentas, kiek jis nori būti matomas tautos akyse kaip nepriklausomas, tuomet kažkokių konfrontacijos elementų greičiausiai būtų, kita vertus, G. Nausėda visą laiką pabrėžia tą vienytojo pusę, todėl bent pradžioje jis tos pozicijos ir laikytųsi“, – sakė A. Ramonaitė.

Kalbėdama apie I.Šimonytės neapsilankymą „valstiečių“ frakcijos posėdyje, A. Ramonaitė sako, jog tai taip pat yra racionaliai paskaičiuotas veiksmas, žinoma, įdomesnė situacija būtų tada, jei ji būtų sutikusi ir atvyktų į susitikimą su „valstiečiais“.

„Ko gero, neatvykdama, ji palengvino apsisprendimą „valstiečiams“ dėl paramos. Iš kitos pusės, ji išlaiko savo liniją, akivaizdžiai išlieka dešinės pusės kandidate. Žinoma, tai turi savų pliusų ir savų minusų. Tai reiškia, kad ji negalės išplėsti elektorato į „valstiečių“ pusę, kitą vertus, ji gali perimti net kažkiek G. Nausėdos rėmėjų“, – sakė A. Ramonaitė.

Plačiau apie paramą kandidatams – LRT reportaže.

„Laba diena, Lietuva“. Pasaulio rekordininkė Rūta Meilutytė plaukia į naujus vandenis

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.