Lietuvoje

2019.05.22 15:54

Po LRT.lt publikacijos VTEK pradeda tirti Seimo narių Kepenio ir Kirkučio elgesį

LRT.lt2019.05.22 15:54

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) po LRT Tyrimų skyriaus publikacijos pradėjo tyrimą dėl Seimo narių Dainiaus Kepenio ir Algimanto Kirkučio elgesio.

Bus aiškinamasi, ar šie valstybės politikai nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas pradėtas gautos informacijos pagrindu. Teigiama, jog D. Kepenis priklauso Lietuvos olimpinės akademijos tarybai, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios (papildomos ir alternatyvios) medicinos rūmų tarybai ir (arba) yra šios organizacijos narys, o taip pat yra D.Kepenio Palangos sveikatos mokyklos savininkas ir vadovas, tačiau šių duomenų nenurodė savo privačių interesų deklaracijoje.

Taip pat teigiama, esą A. Kirkutis nedeklaravo narystės Europos gyvensenos medicinos organizacijoje bei Gyvenimo būdo medicinos asociacijoje.

Tyrimams atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Tyrimų pradėjimas savaime nereiškia pažeidimų nustatymo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI