Lietuvoje

2019.05.22 15:18

Nuteisti devyni iš neteisėto finansinės piramidės modelio besipelnę asmenys

BNS2019.05.22 15:18

Vilniaus apygardos teismas nuteisė devynis iš neteisėto finansinio piramidės modelio besipelniusius asmenis, trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Vienas iš jų nuteistas ir dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, kitas – dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis. Teismas jiems skyrė baudas nuo 1100 iki 4700 eurų bei konfiskavo nusikalstamu būdu įgyto turto už 114 tūkst. eurų.

Dėl žalos atlyginimo septyni nukentėjusieji teismui pateikė civilinius ieškinius. Jie buvo tenkinti, tad nuteistieji turės sumokėti ir pagal civilinius ieškinius priteistą sumą.

Kriminalinės policijos atlikto tyrimo duomenimis, 2011 metais Lietuvoje pradėjo veikti grupė asmenų, kurie pagal Rusijos piliečio Sergejaus Mavrodžio sukurtą veiklos metodą – finansinės piramidės modelį – ragino žmones investuoti į finansinę sistemą „MMM-2011“.

Jie žadėjo didžiulę pinigų grąžą – net iki 55 procentų metinių palūkanų.

Teismas konstatavo, kad nuteistieji sau ir kitiems nusikalstamoje veikloje dalyvaujantiems bendrininkams, siekė užtikrinti nuolatines pajamas. Finansinės piramidės organizatoriai Lietuvoje savo neteisėtą veiklą nuolat reklamavo.

Skleisdami informaciją, kad „MMM-2011“ veikla yra visiškai teisėta, kad tai pasaulyje veikiančios bankinės sistemos pakaitalas, savotiška indėlininkų savišalpos kasa, kad sistema veikia ir ateityje veiks be jokių trukdžių, bendrininkai į sistemos veiklą Lietuvoje įtraukė beveik kelis šimtus šia informacija patikėjusių asmenų.

Iš viso ikiteisminio tyrimo metu įtarimai dėl neteisėto vertimosi finansine veikla buvo pareikšti 43 asmenims, 17 asmenų atžvilgiu tyrimas nutrauktas. Dešimt asmenų pripažinti kaltais ir nuteisti dėl neteisėto vertimosi finansine veikla, jiems skirtos įvairaus dydžio piniginės baudos.

Vieno asmens atžvilgiu tyrimas tęsiamas, nes jis šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę Ispanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.