Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.22 12:55

Socialdemokratai susitiko su Nausėda, bet laikosi pozicijos neremti nė vieno kandidato

Jūratė Skėrytė, BNS 2019.05.22 12:55

Opoziciniai socialdemokratai trečiadienį susitikę su kandidatu į prezidentus Gitanu Nausėda sakė nekeičiantys pozicijos, kad partija per antrąjį turą nerems nė vieno kandidato.

„Partija savo nuostatos nekeičia, mes esame žodžio žmonės ir priėmę sprendimą jo laikomės. Partijos valdyba praėjusį penktadienį priėmė sprendimą nepalaikyti nė vieno kandidato, tačiau partijos nariams nedrausti remti, palaikyti ar agituoti už vieną ar kitą“, – po susitikimo Seime žurnalistams sakė Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Anot jo, susitikimas įvyko G. Nausėdos iniciatyva.

Prieš tai kandidatas lankėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje. Pakalbėti su kandidatais į prezidentus pageidavo patys „valstiečiai“, kad galėtų apsispręsti, ar remti kurį nors per antrąjį prezidento rinkimų turą sekmadienį. Konservatorių iškelta kandidatė Ingrida Šimonytė nepriėmė kvietimo.

Lankytis kitose parlamento frakcijose G. Nausėda kol kas neplanuoja.

G. Paluckas pagyrė, kad kandidatas neišsigando susitikimo su „valstiečiais“ ir tvirtino, kad jam patinka G. Nausėdos keliama Gerovės valstybės idėja. 

„Rinkimų kampanijos metu sukonkretinti penki Gerovės valstybės parametrai – didinti valstybės biudžetą, mažinti socialinę atskirtį, pajamų nelygybę – praktiškai nuostatos iš socialdemokratų vizijos iki 2024 metų, ir man jos patinka“, – sakė jis.

Kita vertus, socialdemokratų lyderis pabrėžė, kad jam nepatinka G. Nausėdos požiūris dėl  žmogaus teisių.

„Žmogaus teisių srityje pono Nausėdos požiūris yra labai tradicionalistinis. Mūsų progresyviam partijos sparnui jis nepatinka“, – teigė socialdemokratas.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks sekmadienį. Nuo pirmadienio galima balsuoti iš anksto.

Per pirmąjį rinkimų turą I. Šimonytė surinko 31,31 proc. rinkėjų balsų, G. Nausėda – 30,94 procento.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi