Lietuvoje

2019.05.22 13:10

Vagystė studentų miestelyje: su pavogtais automobilio numeriais padarytas grubus pažeidimas

Jonas Deveikis, LRT.lt 2019.05.22 13:10

Pavogti automobilio numeriai gali pridaryti daug nemalonumų. Savo kailiu tai patyręs vilnietis Tomas dalijasi istorija: pirmadienio naktį buvo pavogti jo automobilio numeriai, o juos uždėjus ant kito automobilio – padarytas grubus kelių eismo taisyklių pažeidimas.

Į portalo LRT.lt redakciją kreipėsi vilnietis Tomas (vardas pakeistas, tikras vardas redakcijai žinomas – LRT.lt) kuris teigia, kad naktį iš pirmadienio į antradienį buvo pavogti jo automobilio numeriai.

Kaip sako Tomas, automobilį jis paliko apie 22 val. Saulėtekio studentų miestelio stovėjimo aikštelėje, o kitą rytą, atėjęs prie automobilio, neberado mašinos numerių.

„Iš pradžių dar aplinkui vaikščiojau ir mėginau ieškoti numerių, bet vėliau gavau pranešimą, kad su mano numeriais pažeidimą padarė“, – vardija nukentėjęs vilnietis.

Į savo elektroninį paštą Tomas gavo greičio radaro užfiksuotą nuotrauką, kurioje – ant kito automobilio uždėti jo numeriai. Greitis buvo viršytas visai šalia Saulėtekio alėjos esančioje Antakalnio gatvėje, o greičio radaras užfiksavo įspūdingus skaičius – mašina lėkė 145 km/val. greičiu.

Tomas minėjo, kad jis pats vairuoja „Audi“ markės automobilį, o nuotraukoje matosi, kad pažeidimas buvo padarytas su „Mazda 3“ modelio automobiliu. Vyriškio, vairavusio transporto priemonę, veidą atpažinti sunku: jis pridengtas delnu.

Vilnietis taip pat teigia, kad šalia jo automobilio stovėjo dar viena transporto priemonė, nuo kurios irgi buvo pavogti numeriai, todėl jis įtaria, kad numerių vagystės gali būti susijusios.

Policija: tokie atvejai nėra reti

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus Paieškos poskyrio viršininkas Šarūnas Oleknavičius portalui LRT.lt teigė, kad tokie atvejai nėra reti, o su pavogtais numeriais dažniausiai važiuojama daryti nusikaltimų. Vienas iš populiaresnių – kuro vagystės.

„Tačiau pasitaiko atvejų, kada viršijant greitį važiuojama ir pro greičio matuoklius“, – pastebi Š. Oleknavičius.

Jis pataria, kad jei vieną rytą neradote ant automobilio pritvirtintų numerių, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausią policijos komisariatą bei užfiksuoti transporto priemonės numerių vagystę. Tuomet bus paskelbta valstybinių numerių paieška.

Jei su pavogtais numeriais buvo padarytas nusikaltimas, policija tikrina, ar tie numeriai yra įtraukti į pavogtų numerių sąrašą. Jei taip ir padaryta, bauda numerių savininkui nėra taikoma, sako Š. Oleknavičius.