Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.22 10:14

Pranckietis įvardijo, koks rezultatas EP rinkimuose reikštų „valstiečių“ pralaimėjimą

atnaujinta 10.35

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad džiaugiasi praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdyje įvykusiu balsavimu dėl pasitikėjimo premjeru Sauliumi Skverneliu, ir tikisi, jog pastarasis tęs pradėtą darbą.

Seimo vadovo nuomone, balsavimas buvo būtinas tam, kad ministras pirmininkas žinotų tikrąją partijos tarybos nuomonę, o tą, pasak V. Pranckiečio, užtikrino anoniminis balsavimas.

„Man buvo labai gera girdėti, kad trys balsai buvo prieš. Tai reiškia, kad ta demokratija slaptu balsavimu yra atviresnė“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė V. Pranckietis, pridūręs, jog, matant tokį pasitikėjimą, jis skatintų S. Skvernelį tęsti veiklą ir po naujojo prezidento inauguracijos.

Taip pat, pridūrė V. Pranckietis, partijos pirmininko Ramūno Karbauskio pasitikėjimo klausimas buvo nukeltas daugumos tarybos narių nuomone.

„Dauguma pritarė nuomonei, kad tas pasitikėjimo pasitikrinimas įvyktų po trečiųjų rinkimų – Europos Parlamento“, – teigė V. Pranckietis.

Komentuodamas, kokį pasiektą partijos rezultatą EP rinkimuose jis traktuotų laimėjimu arba pralaimėjimu, Seimo pirmininkas tvirtino, kad bendro nutarimo partijoje kol kas nėra. Vis dėlto V. Pranckietis užsiminė, kad pralaimėjimą traktuotų, jei nepavyktų laimėti nė vieno mandato

„Blogas laimėjimas būtų vienas iškovotas mandatas, o visi kiti laimėjimai būtų geri“, – konstatavo parlamento vadovas.

ELTA primena, kad LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis yra pareiškęs, jog nesėkmės Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose atveju „valstiečiai“ trauksis iš valdančiosios daugumos.

Išankstinis balsavimas Prezidento antrajame ture bei rinkimuose į EP prasidėjo pirmadienį ir tęsis iki gegužės 24 d. Pagrindinė rinkimų diena bus sekmadienį – gegužės 26 d.

Pranckietis: tikiu, kad abu kandidatai į prezidentus nori būti atviri

Seimo pirmininkas V.Pranckietis teigia, kad kandidatų į prezidentus štabų ginčas dėl rinkimų kampanijų finansavimo – atvirumo apraiška. Seimo vadovas tiki, kad tiek Gitanas Nausėda, tiek Ingrida Šimonytė nori būti visuomenei atviri, o šis ginčas būtent tai ir parodo.

„Tai yra atvirumo apraiška, vienas štabas iš kito štabo reikalauja daugiau atvirumo. Vienas kitam pareiškė kažkokius klausimus, VRK jau pasakė, kad įvertins tas išlaidas ir, manau, viskas bus vieša ir žinoma. Manau, abu kandidatai nori būti atviri ir nenori kažko nuslėpti“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad įtampa tarp kandidatų į prezidentus šią savaitę išaugo atsiradus nesutarimams dėl išlaidų rinkimų kampanijoms. Kandidatės į šalies vadovus I. Šimonytės štabo vadovas Paulius Lukauskas kreipėsi į VRK dėl kandidato į prezidentus G. Nausėdos politinės kampanijos finansavimo bei stebėsenos.

G. Nausėdos štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas bet kokius kaltinimus atmeta.

Pasak jo, tai yra gerai suplanuotas puolimas bei bandymas nukreipti dėmesį nuo fakto, kad I. Šimonytę finansiškai gausiai rėmė konservatoriai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi