Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.22 09:33

Išaiškino ginkluotą susivienijimą: išplovė daugiau kaip 600 mln. eurų, įtariami Bugavičiaus nužudymu

LRT.lt 2019.05.22 09:33

Trečiadienį policijos departamentas pristatė vieną stambiausių pastarojo meto tarptautinių Lietuvos policijos ir prokuratūros operacijų.

„Operacijos metu buvo išaiškintas ginkluotas organizuotas nusikalstamas susivienijimas. Ilgą laiką vykdytas didelės apimties tyrimas dėl Deivido Bugavičiaus nužudymo, kuris buvo įvykdytas 2015 m. lapkričio mėnesį, leido išaiškinti šį itin pavojingą susivienijimą, kurį sudarė Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos šalių piliečiai“, – konferencijoje trečiadienį sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Įtariamieji darė sunkius ir labai sunkius nusikaltimus tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. Narkotikų kontrabanda, pinigų plovimas – tokiais nusikaltimais yra kaltinami įtariamieji.

Tarptautinio tyrimo surinktais duomenimis, vien per paskutinį laikotarpį minėtoji grupuotė galėjo išplauti virš 600 mln. eurų, gautų iš nusikalstamų veikų.

Iš viso yra sulaikyti 23 įtariamieji. Tarp jų – ir ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizatorius. Jis buvo sulaikytas Ispanijoje. Taip pat atlikta 40 kratų, kurių metu išimta daug grynųjų pinigų, deimantų, aukso luitų, brangenybių. Vertė – daugiau kaip 8 milijonai eurų.

Taip pat aptikta 4,5 tonos narkotinių medžiagų.

Operaciją koordinavo tarptautinės teisėsaugos agentūros – Europolas ir Eurojustas, o joje dalyvavo daugiau nei 450 pareigūnų. Europolo vertinimu, tai stambiausia pastarojo meto tokio pobūdžio operacija Europoje.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja didelę patirtį tokiose bylose turintys Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai. Griežčiausia bausmė, galinti grėsti ginkluotos grupuotės nariams – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi