Lietuvoje

2019.05.22 07:39

VPT: inovatyvių ir žaliųjų pirkimų dalis praėjusiais metais buvo mažesnė, nei turėjo būti

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2019.05.22 07:39

Praėjusiais metais viešųjų pirkimų vertė viršijo 5,3 mlrd. eurų, tačiau tiek inovatyvių, tiek žaliųjų pirkimų dalis buvo mažesnė, nei turėjo būti, teigia Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Trečiadienį Ministrų Kabinetas pasitarime svarstys dėl pritarimo VPT ataskaitai.

Kaip teigiama vyriausybės nutarimo pažymoje, viešieji pirkimai, kuriems nustatyti aplinkos apsaugos kriterijai (vadinamieji žalieji pirkimai), turėjo sudaryti ne mažiau kaip 45 proc. pirkimų, tačiau jie sudarė tik 9 proc. pirkimų vertės ir 7 proc. pirkimų skaičiaus.

Tuo metu inovatyvūs pirkimai, pasak VPT, turėjo sudaryti 2 proc. visų viešųjų pirkimų, tačiau šių pirkimų vertė praėjusiais metais buvo 2,4 mln. eurų, ir tai sudarė 0,07 proc. bendros praėjusiais metais sudarytų sutarčių vertės.

VPT taip pat teigia, kad iš atliktos pirkimų prevencinės peržiūros ryškėja tendencija, kad dažniausiai įstatymų pažeidimų padaroma rengiant techninę specifikaciją, nustatant kvalifikacinius reikalavimus, parenkant ekonominio naudingumo vertinimo kriterijus ir nustatant jų vertinimo tvarką bei pirkimo objekto pagrįstai neskaidant į atskiras dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.