Lietuvoje

2019.05.21 19:26

Legendinis krepšinio žurnalistas: jei nebūtų Kauno halės, krepšinio Lietuvoje nebūtų

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.21 19:26

Gegužės 21 dieną minimas Kauno sporto halės 80-metis. Į legenda tapusį pastatą jau trečiadienį įžengs statybininkai, prasidės daugiau nei metus truksianti rekonstrukcija. Prieš 80 metų arena specialiai pastatyta Europos krepšinio pirmenybėms, p žurnalistas Vidas Mačiulis teigia drąsiai – jei ne Kauno halė, nebūtų ir tokių krepšinio tradicijų Lietuvoje.

Halė buvo atidaryta ir pašventinta 1939 metų gegužės 21 dieną, kai prasidėjo Europos pirmenybės. Tai buvo vienintelis toks statinys Europoje. Naujai pastatytoje sporto halėje Lietuvos krepšininkai antrą kartą tapo Europos čempionais.

Laidos „Krepšinio pasaulyje“ vedėjas ir kūrėjas Vidas Mačiulis prisiminė, kaip 1989 metais buvo švenčiamas šio statinio 50-metis. Tada į specialią šventę iš JAV buvo pakviesti krepšininkai, kurie Kauno sporto Halėje laimėjo Europos krepšinio čempionatą.

„1989 metais pavyko rasti du statybininkus, kurie statė Kauno sporto halę – vieną kaunietį stogdengį ir klaipėdietį, kuris atliko suvirinimo darbus. Abu buvo labai laimingi dėl kvietimo į šventę“, – pasakojo žurnalistas.

V. Mačiulis piktinasi, kad dabartinė karta neskiria tiek dėmesio krepšinio istorijai, o Kauno halėje vyksiančią rekonstrukciją vertina teigiamai, tačiau retoriškai klausia, kodėl ji negalėjo būti atlikta anksčiau.

 „Pastatas – legenda, kaip ir krepšininkai, kurie jame laimėjo. Nebūtų Europos Čempionato laimėjimo, nebūtų Kauno halės, nebūtų Lietuvoje krepšinio, gal ledo ritulį žaistume, gal futbolas būtų aukštesnio lygį“, – tikina V. Mačiulis.

Po renovacijos Kauno sporto Halėje sumažės sėdimųjų vietų skaičius, tačiau žadama, kad pati salė bus pritaikyta įvairiems renginiams rengti bei treniruotėms.

Plačiau – reportaže nuo 36.27 min.

„Laba diena, Lietuva“. Ko galime tikėtis iš artėjančios prezidento inauguracijos ceremonijos?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11