Lietuvoje

2019.05.21 18:28

Matjošaitytė: antrame prezidento rinkimų ture aktyvumas turėtų viršyti 50 procentų

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.05.21 18:28

Aktyvumas pirmą išankstinio balsavimo dieną buvo didesnės nei praėjusiais metais. Kaip teigia Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė, tikimasi, kad antrajame prezidento rinkimų ture aktyvumas viršys 50 proc.

Pirmadienį visoje Lietuvoje balsavo 0,74 proc. balsavimo teisę turinčių asmenų, prieš penkerius metus prezidento rinkimų antrame ture pirmą išankstinio balsavimo dieną balsavo šiek tiek mažiau žmonių – tik 0,7 proc.

„Pirmasis turas jau aktyvesnis, aišku, nėra žinoma, kaip toliau seksis išankstinis balsavimas specialiuose punktuose, savivaldybėse. Pirmosios tendencijos rodo, kad rinkėjas rodo didesnė susidomėjimą. Ir jei 2014 metais turėjome rinkimuose aktyvumą šiek tiek daugiau nei  47 proc., tai tikėtina, kad dabar aktyvumas bus didesnis ir galbūt net viršys 50 proc.“, – sako L. Matjošaitytė.

Kartu su prezidento rinkimų antruoju turu vyksta rinkimai į Europos Parlamentą. Čia galima rinktis iš 16 partijų, rinkimų komitetų bei koalicijų. L. Matjošaitytė čia taip pat pastebi skirtumų, pavyzdžiui, prieš penkerius metus Europos Parlamento rinkimų biuletenyje buvo tik 10 pasirinkimo variantų.

Kol kas iš policijos departamento nėra gaunama pranešimų apie pažeidimus.

„Mes tikimės, kad kampanija ir toliau liks solidi ir garbinga ir galėsime didžiuotis, kad po abiejų turų nebus pradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas“, – teigia VRK pirmininkė.

Manoma, kad sekmadienį pirmąsias rinkimų tendencijas bus galima matyti jau 23–24 valandą, o Europos Parlamento balsavimo rezultatus bus galima skelbti tik tada, kai visoje Europoje užsidarys balsavimo vietos. Italija baigs balsuoti 24 valandą Lietuvos laiku, todėl tik po vidurnakčio bus pradedami skelbti pirmieji rezultatai. 

Pokalbį žiūrėkite nuo 03.08 min.

„Laba diena, Lietuva“. Ko galime tikėtis iš artėjančios prezidento inauguracijos ceremonijos?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt