Lietuvoje

2019.05.21 17:38

Tropinis karštis nesitrauks iki pat penktadienio: vėliau pasipils intensyvus lietus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.21 17:38

Vasariški orai šiemet nesikuklino ir pasibeldė į duris gerokai anksčiau nei įprasta. Tiesa, sinoptikai sako, džiaugtis labai nereikėtų, nes tvankius orus dažnai lydi kiti gamtos reiškiniai – stiprios liūtys, perkūnijos ar škvalai.

Antradienį termometrų stulpeliai kai kur rodė net iki 29 laipsnių šilumos, pirmadienį taip pat fiksuota beveik 30 laipsnių šiluma.

Sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad tiek vakar, tiek šios dienos temperatūra – rekordinė šių dienų.

„Vakar mes jau pasiekėme tas rekordines aukštumas, ypač Klaipėdoje, ten temperatūra viršijo daugiau nei 1 laipsniu iki tol buvusią temperatūrą. Antradienį taip pat fiksuojame tarp 24–29 laipsnių, o kadangi vėjai pučia iš rytų, tai pajūris vėl lepinsis puikiu oru“, – sakė sinoptikė.

Paklausta, ar galime artimiausiu metu laukti ir kitų gamtos reiškinių, kurie lydi tokią šiuo metu tvyrančią kaitrą, sinoptikė teigė, kad pokyčiai netoli – Lietuvą netrukus nuplaus gausesnis lietus, o vietomis gali jį lydėti perkūnija ar net škvalai.

Tokie reiškiniai fiksuoti ir paskutines keletą dienų, tiesa, tik atskiruose šalies regionuose.

„Tas karštas oras, kuris plūsta pas mus iš pietryčių, yra labai imlus drėgmei, gali prikaupti daug drėgmės, dėl ko formuojasi aukšti kamuoliniai debesys, o tuomet kyla tokie reiškiniai kaip liūtys ar škvalai“, – sakė I. Marcinonienė.

Anot sinoptikės, pirmieji pokyčiai numatomi jau penktadienį – dieną sulauksime gausesnio lietaus, jis kartosis.

„Orai nuo Atlanto atneš vėsesnį klimatą į šalį, tad laukiame sąlyginai vėsesnės – 17–23 laipsnių šilumos. Naktys taip pat vėsesnės, kai bus 9–14 laipsnių“, – sakė sinoptikė.

„Laba diena, Lietuva“. Ko galime tikėtis iš artėjančios prezidento inauguracijos ceremonijos?

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI