Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

J. Olekas kviečia Norvegiją kitąmet atsiųsti NATO oro policijos pastiprinimą

BNS 2015.09.08 13:45

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasiūlė Norvegijai apsvarstyti galimybę atsiųsti NATO oro policijos pastiprinimą 2016 metais, taip pat pakvietė apsvarstyti saugumo užtikrinimo priemonių įgyvendinimą sausumoje ir atsiųsti rotacinių pajėgų į Lietuvą.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasiūlė Norvegijai apsvarstyti galimybę atsiųsti NATO oro policijos pastiprinimą 2016 metais, taip pat pakvietė apsvarstyti saugumo užtikrinimo priemonių įgyvendinimą sausumoje ir atsiųsti rotacinių pajėgų į Lietuvą.

Tai J. Olekas išsakė antradienį Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose susitikęs su Norvegijos gynybos ministre Ine Eriksen Soreide.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), J. Olekas taip pat padėkojo Norvegijai už dalyvavimą NATO Oro policijos misijoje Baltijos valstybėse.

„NATO buvimas regione yra svarbiausia NATO saugumo užtikrinimo ir atgrasymo priemonė, todėl esame dėkingi Norvegijai už dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse“, – sakė J. Olekas.

Be to, susitikime ministras J. Olekas pabrėžė aktyvų Lietuvos ir Norvegijos specialiųjų operacijų pajėgų bendradarbiavimą, pasidžiaugė Norvegijos įsitraukimu į Baltijos gynybos koledžo veiklą, sėkmingai vykdomu kulkosvaidžių ir šovinių įsigijimu.

Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministrai taip pat aptarė saugumo situaciją Ukrainoje ir sutarė bendradarbiauti teikiant paramą Ukrainai.

Norvegijos ministrė Aviacijos bazėje Šiauliuose susitiko su norvegų kariais, kurie šiuo metu su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“ atlieka oro policijos misiją Baltijos šalyse. Tai jau trečioji Norvegijos karių NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Anksčiau jie su naikintuvais Aviacijos bazėje Šiauliuose buvo dislokuoti 2005 metų sausio-kovo mėnesiais ir 2007 metų gruodžio – 2008 metų kovo mėnesiais.

Anot KAM, Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta įvairiose srityse – gynybos politikos planavimo, mokymų, nuo 2007 m. kasmet rengiami dvišaliai pokalbiai ministerijų lygmeniu. Lietuvos ir Norvegijos kariai bendradarbiauja ir semiasi vieni iš kitų patirties per įvairias pratybas. Pastarąjį dešimtmetį pratybose Norvegijoje dalyvavo kelios dešimtys karinių oro, jūrų, sausumos pajėgų specialistų, specialiųjų operacijų pajėgų karių bei logistų. Ypač aktyviai bendradarbiauja šalių specialiųjų operacijų pajėgų kariai. Norvegija Lietuvai yra perdavusi trumpojo nuotolio oro gynybos sistemas RBS-70, kurias šiuo metu naudoja Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas. Lietuvos kariuomenė iš Norvegijos yra įsigijusi laivų karinėms jūrų pajėgoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi