Lietuvoje

2019.05.21 15:56

Nausėda suabejojo Šimonytės politiniu stuburu: pažėrė kritikos, kad nestojo prieš Kubiliaus valią

atnaujinta 16.56
Lukrecijus Tubys, ELTA, LRT.lt2019.05.21 15:56

Kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda pareiškė abejonę konkurentės Ingridos Šimonytės politiniu stuburu ir drąsa pareikšti savo nuomonę. Pasak G. Nausėdos, ji, būdama finansų ministre, kiek G. Nausėdai esą yra žinoma, nedrįso prieštarauti tuomečio ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus valiai.

„Mano konkurentė, kiek man žinoma, prieš savo partijos valią, prieš vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus valią niekada nestojo, nors kai kurie šitos vyriausybės sprendimai buvo tiek kontraversiški, kad iki šiol nenurimsta aistros ir kalbama, ar mums krizės įveikimo politika nekainavo brangiai ir nekainavo daug daug brangiau nei kaimyninei Latvijai“, – sakė G. Nausėda, DELFI TV studijoje atsakydamas į klausimą, kuo jis skiriasi nuo I. Šimonytės.

Pats kandidatas teigia esąs „žmogus, kuris gali, jeigu reikia ir jeigu mato būtinybę, stoti prieš srovę ir pasakyti savo nuomonę, kuri nesutaps su daugumos nuomone“. O kandidatė į prezidentus I. Šimonytė, sako G. Nausėda, būdama finansų ministre, esą savo politinės nuomonės tvirtumo neparodė.

„Jeigu ji turėjo savo tvirtą stuburą ir tvirtą poziciją, tuo metu ji galėjo tai (pasipriešinti Vyriausybės valiai. - ELTA) padaryti. Ir jeigu nebūtų radusi pritarimo, galėjo netgi atsistatydinti, jeigu tikrai manė, kad Lietuvos žmonių interesai yra pažeisti, bet ji to nepadarė“, – sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad įtampa tarp kandidatų pastaruoju metu yra padidėjusi dėl kausimų, susijusių su rinkimų kampanijos išlaidomis. Kandidatės į šalies vadovus I. Šimonytės štabo vadovas Paulius Lukauskas kreipėsi į VRK dėl kandidato į prezidentus G. Nausėdos politinės kampanijos finansavimo bei stebėsenos.

Tuo metu G. Nausėdos štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas tikino, kad keliami klausimai yra politiškai motyvuoti, ir atsakymų į juos neteikia.

Nausėdos atsakas: paprašė pakomentuoti Šimonytės kampanijos sąskaitas

Pastarosiomis dienomis abiejų pusių rinkimų štabai apsikeitė karštais komentarais apie kandidatų finansus ir surinktą paramą.

Kandidatės į prezidentus I. Šimonytės rinkimų štabo vadovas Paulius Lukauskas pirmadienį teigė, kad, stebint G. Nausėdos rinkimų kampanijos intensyvumą, kyla pagrįstų klausimų dėl šios rinkimų kampanijos finansavimo ir jo šaltinių. I. Šimonytės štabas dėl konkurento finansų galiausiai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

Savo ruožtu antradienį dalyvaudamas DELFI konferencijoje G. Nausėda taip pat pažėrė tam tikrų abejonių dėl I. Šimonytės finansinių resursų ir ką jie pasiekia.

„Aš pats savo ruožtu galiu užduoti klausimų, kiek rinkiminės kampanijos pinigų buvo panaudota įmonėms, kurios susijusios su konservatorių partijos nariais, su jų giminaičiais“, – konferencijoje teigė G. Nausėda.

Į šį klausimą sureagavo I. Šimonytės rinkimų štabas, jis pirmadienio popietę išplatino atsakymą.

„Atsakydami į klausimą informuojame, kad vienintelis galimai sietinas žmogus yra mūsų rinkimų kampanijos fotografas ir dizaineris Mindaugas Mikulėnas, kuris paslaugas teikia pagal individualios veiklos pažymą. Tai žinomas politinės fotografijos specialistas, kuris pagal rinkoje įprastus įkainius teikia ne tik fotografijos, bet ir maketavimo bei vaizdo įrašų kūrimo paslaugas. Jis lydi kandidatę į daugelį susitikimų su rinkėjais bei renginių“, – teigiama atsakyme.

Anot išplatinto pranešimo, minėtasis paslaugų teikėjas su Ingrida Šimonyte dirba dar nuo 2016 metų.

„Per visą kampanijos laikotarpį jam už suteiktas paslaugas sumokėta itin neženkli dalis visos kampanijos lėšų – 4345 eurų už 29 renginių fotografavimą ir 20 videosiužetų filmavimą. Jo pavardė buvo atvirai ir skaidriai skelbiama prie visų štabo skelbtų nuotraukų, todėl tame nėra nei paslapties, nei didelės intrigos. Kviečiame Gitaną Nausėdą atvirai atsakyti ir nebėgti nuo svarbių jam užduotų klausimų“, – teigiama I. Šimonytės štabo išplatintame atsakyme.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.