Lietuvoje

2015.06.23 12:29

Pareigūnų ir karių tarnybos laikas pailgintas iki 25 metų

BNS2015.06.23 12:29

Parlamentarai antradienį priėmė pataisas, kuriomis penkeriais metais pailgino karių ir pareigūnų tarnybos laiką.

Parlamentarai antradienį priėmė pataisas, kuriomis penkeriais metais pailgino karių ir pareigūnų tarnybos laiką.

Vidaus reikalų ministerijos inicijuoti pakeitimai numato, kad pareigūnams ir kariams valstybinė pensija būtų skiriama jiems ištarnavus 25 ir daugiau metų. Iki šiol buvo nustatytas 20 metų terminas.

Naujoji nuostata galios vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių, muitinės sistemos pareigūnams.

Numatyta, kad pataisos įsigalios nuo 2016 metų sausio.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pažymi, kad dauguma pareigūnų yra suinteresuoti ilgesne tarnyba, matyti tendencija, kad pensinio amžiaus sulaukę pareigūnai prašo pratęsti darbo laiką.

Siekiant nepažeisti pareigūnų ir karių lūkesčių, papildomai didinamos jų pensijos už kiekvienus papildomus tarnybos metus.

Už dvidešimtuosius tarnybos metus papildomai bus mokama po 1 proc. pareigūno ar kario gauto darbo užmokesčio, už dvidešimt pirmus – dvidešimt penktus tarnybos metus – po 1,5 proc. šio darbo užmokesčio, už dvidešimt šeštus ir kiekvienus paskesnius tarnybos metus – po 1 proc. šio darbo užmokesčio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.