Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.23 11:36

Premjeras: lėšų emigrantams išlaikyti Lietuva tikisi gauti iš ES

ELTA 2015.06.23 11:36

Vyriausybei apsisprendus dėl 250 pabėgėlių priėmimo, premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad jų išlaikymo finansavimo klausimas bus sprendžiamas per specialų Europos Sąjungos (ES) fondą.

Vyriausybei apsisprendus dėl 250 pabėgėlių priėmimo, premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad jų išlaikymo finansavimo klausimas bus sprendžiamas per specialų Europos Sąjungos (ES) fondą.

„Manau, kad Europos Vadovų Tarybos posėdžio metu turėtų įvykti diskusija dėl lėšų gavimo iš Europos Sąjungos biudžeto, yra tokia programa. Mes tikimės, kad gausime finansų, kuriuos skirsime tiems emigrantams išlaikyti“, – interviu LRT Radijui, klausiamas, ar pabėgėlių išlaikymas nebus finansinė našta Lietuvai, sakė A. Butkevičius.

Pirmadienį Vyriausybė priėmė politinį sprendimą, kad, sprendžiant migrantų krizę Viduržemio jūroje, Lietuva galėtų priimti iki 250 Europos Komisijos (EK) skirstomų pabėgėlių.Kad Lietuva galėtų priimti iki 250 pabėgėlių, pirma užsiminė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prieš savaitę Liuksemburge vykusiame susitikime dalyvavę ES vidaus reikalų ministrai nenusprendė, kaip geriausia sustabdyti Viduržemio jūros migrantų krizę. Italija pagrasino imtis veiksmų, jei Europos šalys nesutiks pasidalyti migrantų naštos.ES migracijos ir vidaus reikalų komisaras Dimitris Avramopoulos teigė, kad pažanga derybose pasiekta, tačiau galutinio sprendimo nėra. Anot jo, žodžių nepakanka, reikia ir veiksmų.

Ministrai nenusprendė, ar bus vykdoma EK pasiūlyta pabėgėlių kvotų sistema. EK siūlymu, 40 tūkst. migrantų iš Sirijos ir Eritrėjos turėtų būti paskirstyti atsižvelgiant į valstybės narės gyventojų skaičių, BVP, nedarbo lygį ir jau priimtų pabėgėlių skaičių. Be to, siūloma priimti 20 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos, šiuo metu gyvenančių stovyklavietėse Turkijoje, Libane ir Jordanijoje.

Pabėgėlių klausimas bus sprendžiamas ketvirtadienį Briuselyje vyksiančiame Europos viršūnių susitikime.

Skaičiuojama, kad vieno asmens išlaikymas integracijos laikotarpiu Pabėgėlių priėmimo centre gali kainuoti nuo maždaug 5–7,4 tūkst. eurų, o savivaldybės teritorijoje – nuo 8 tūkst. iki beveik 37 tūkst. eurų.

Šiais metais bandydami perplaukti Viduržemio jūrą žuvo daugiau nei 1 800 pabėgėlių, tai 20 kartų daugiau nei tuo pačiu metu 2014 m. Balandį Viduržemio jūroje paskendus 800 migrantų, Europos lyderiai pažadėjo imtis veiksmų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi