Lietuvoje

2019.05.21 14:34

Po nepalankios VSD išvados žemės ūkio ministras atleido NMA vadovą Bėrontą

atnaujinta 15.39
Erika Alonderytė, BNS, LRT.lt2019.05.21 14:34

Valstybės saugumo departamentui (VSD) pareiškus, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovas Erikas Bėrontas negali dirbti su įslaptinta informacija, žemės ūkio ministras antradienį jį atleido iš darbo.

„Šiandien po ilgų svarstymų ir konsultacijų su teisininkais ir po vakar gauto Valstybės tarnybos departamento išaiškinimo pasirašiau įsakymą, pagal kurį nuo rytojaus atleidžiu E. Bėrontą iš pareigų“, – BNS sakė Giedrius Surplys. 

LRT.lt primena, jog praeitą savaitę ministras G. Surplys patvirtino, jog NMA vadovas negali dirbti su slapta informacija. Tokią išvadą ministrui pateikė VSD.

„Mes gavome raštą iš Valstybės saugumo departamento (VSD – BNS) ir aš iš karto pasirašiau įsakymą, kad jis negali dirbti su slapta informacija, o dėl tolesnių veiksmų analizuojame dabar teisiškai ir kitą savaitę, kai grįšiu iš komandiruočių, priimsime sprendimus“, – BNS sakė G. Surplys.  

Jis nekomentavo, kokius argumentus jam pateikė VSD.

„Nežinau, ar galiu komentuoti, tiesiog yra konstatuota, kad negali, ir tuo pagrindu neturiu kitos išeities, kaip pasirašyti įsakymą, pagal kurį draudžiama dirbti su slapta informacija“, – sakė jis. 

VSD atstovė spaudai Aurelija Katkuvienė anksčiau BNS sakė, kad rekomendacija žemės ūkio ministrui neleisti E. Bėrontui dirbti su įslaptinta informacija pateikta balandžio 29 dieną. VSD poziciją E. Bėrontas apskundė teismui, kuris priėmė nagrinėti skundą, tačiau atmetė prašymą laikinai sustabdyti VSD rašto galiojimą ir leisti jam dirbti su slapta informacija. 

Bėrontas: VSD argumentai – niekiniai

Atleistas Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovas Erikas Bėrontas, kuriam uždrausta dirbti su įslaptinta informacija, pareiškė, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos turinys – niekinis. Be to, agentūra esą niekada nedirbo su slapta informacija. 

„Politikai neturėtų mojuotis pažymomis ar rekomendacijomis, kurios tiesiog jau praėjusiame teismo procese yra išnagrinėtos ir naujų jokių aplinkybių, kurios leistų kažkuo abejoti, nėra, nes šįkart, ačiū Dievui, kad aš bent jau mačiau, turiu informacijos, kas yra parašyta ir esu su tuo supažindintas, galiu drąsiai teigti, kad čia niekiniai argumentai“, – BNS sakė E. Bėrontas. 

Jis teigė ministro sprendimą jį atleisti skųsiąs teismui.

VSD balandį rekomendavus, kad E. Bėrontas negali dirbti su įslaptinta informacija, žemės ūkio ministras antradienį jį atleido. 

E. Bėrontas teigia manęs, kad jo teisė dirbti su įslaptina informacija buvo atstatyta dar pernai rugsėji, kai jis teismo sprendimu buvo sugrąžintas į darbą. 

„Po teismo proceso jinai (teisė dirbti su slapta informacija – BNS) turėjo būti atstatyta, bet ministras teismo sprendimo 2018 metų rugsėjo 26 dienos neįvykdė. Apie tai aš sužinojau šiek tiek vėliau, maniau, kad tiesiog įsakymu atstatyta ir tiek“, – teigė jis.  

E. Bėrontas sako, kad jo vadovavimo laikotarpiu NMA nėra dirbusi su jokia slapta informacija. 

„Juokingiausia tai, kad agentūra nuo 2014 metų, kai dirbu, nėra gavusi jokios informacijos. Agentūra neatlieka jokių ikiteisminių tyrimų, neatlieka jokios kontražvalgybos, nedirba su jokia slapta informacija. (...) Uždraudė dirbti su tuo, su kuo mes nedirbam“, – sakė jis.  

NMA direktorius pagal pareigybę privalo turėti leidimą dirbti ar susipažinti su slapta informacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.