Lietuvoje

2019.05.21 13:20

Matijošaičiui skirtas Japonijos ordinas už Sugiharos atminimo puoselėjimą

BNS2019.05.21 13:20

Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui skirtas Japonijos apdovanojimas už žydus gelbėjusio japonų diplomato atminimo puoselėjimą. 

Tekančios saulės ordino su aukso spinduliais ir rozete apdovanojimas Kauno merui skiriamas už diplomato Čiunės Sugiharos atminimo puoselėjimą ir bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Japonijos stiprinimą, pirmadienį pranešė Japonijos ambasada Lietuvoje.

V. Matijošaitis įvertintas už tai, kad jo vadovavimo miesto metu buvo palaikytos įvairios Č. Sugiharos įamžinimo iniciatyvos, atidengtos dvi atminimo lentelės ant „Metropolio“ viešbučio ir Kauno geležinkelio stoties sienų, kur tarpukario diplomatas išdavė paskutiniąsias „Gyvybės vizas“, o Sugiharos namų remontui savivaldybė 2017 metais skyrė 65 tūkst. eurų.

„Jis labai palaikė veiklas, skirtas šviesti jaunąją kartą apie p. Sugiharos nuopelnus ir stiprinti supratimą apie Japoniją per Sugiharos humanitarinę veiklą“, – rašoma ambasados pranešime.

V. Matijošaitis taip pat įvertintas už jo svarbų vaidmenį skatinant Kauno ir Japonijos ryšius, Č. Sugiharos savaitės organizavimą, bendradarbiavimo sutarčių tarp Japonijos ir Lietuvos įmonių palaikymą.

Kauno meras yra aštuntas lietuvis, apdovanotas šiuo aukšto rango Japonijos vyriausybės apdovanojimu.

Tuometinis Japonijos vicekonsulas Č. Sugihara Kaune 1940 metais išrašė daugybę tranzitinių vizų į Japoniją, leidusių žydų tautybės žmonėms pasitraukti iš šalies ir taip išvengti Holokausto.

Populiariausi

Covid-19 tyrimo punktas Radviliškyje

Lietuvoje

2020.09.30 10:49

NVSC skelbia pašalinusi trikdžius savo sistemoje: specialistai gali pasiekti informaciją apie COVID-19 atvejus Registrų centras: sutrikimai ne e.sveikatoje, o NVSC; atnaujinta 17.25

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.09.30 13:37

Daliai užsieniečių atvykti į Lietuvą taps paprasčiau: Vyriausybė supaprastino tvarką atsisakyta reikalavimo užsieniečiams atsivežti neigiamą COVID-19 testą likus 72 valandoms iki kelionės